با انواع فلزات آشنا شوید

آشنایی با انواع فلزات

در شکل فیزیکی ، فلزات را می توان به عنوان موادی تعریف کرد که دارای جلای درخشانی هستند و رساناهای خوبی برای گرما و برق هستند. آنها دارای درجات مختلف چگالی ، سختی ، انعطاف پذیری و شکل پذیری هستند. آشنایی با انواع فلزات  (قابلیت انعطاف پذیری مربوط به این است که بتوان آن را چکش کاری کرد و از بین برد ، در حالی که شکل پذیری به سیم کشیده شدن مربوط می شود.)

 

فلزات دارای نقطه ذوب مشخصی هستند و با سایر فلزات ترکیب شده و آلیاژ تشکیل می دهند. در دمای طبیعی اتاق ، تمام فلزات به صورت جامد وجود دارند ، به جز جیوه. مش سیم فولادی ضد زنگ

 

انواع مختلف فلز در اشکال ، شکل ها و ساختارهای مختلف موجود است ، از نظر خصوصیات و شکل ظاهری متفاوت است. این اشکال مختلف تقریباً در همه انواع فلزات و در درجه اول در فولاد ، مس ، روی ، آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ وجود دارد. مس و فولاد ضد زنگ مقاوم ترین در برابر خوردگی و همچنین گرانترین هستند. آشنایی با انواع فلزات با پوشش عجیب و غریب ، مانند پوشش روی روی فولاد گالوانیزه ، می توان انواع دیگر فلزات را با دوام تر ساخت.

 

تشکیل می دهد

فلزات اشکال و اشکال مختلفی دارند که از لحاظ شکل ظاهری و خصوصیاتی متفاوت هستند. اشکال و اشکال مختلف فلزات برای مصارف و نیازهای مختلف صنعتی مناسب بوده است. برخی از رایج ترین اشکال فلزات عبارتند از:

  • ورق فلز
  • بشقاب فلزی
  • میله فلزی
  • میله فلزی
  • شات متال
  • دانه های فلزی
  • پودر فلز
  • فلز روکش دار
  • Bonded Metal

بعضی از فلزات در حالت خالص یافت می شوند ، اما اکثر آنها در ترکیب با سایر عناصر یافت می شوند. این فلزات به صورت کربنات ، سولفید ، اکسید و سیلیکات هستند که به طور کلی با مواد سنگی و خاکی مخلوط می شوند. آشنایی با انواع فلزات برخی از فلزات رایج که به طور ترکیبی در سنگ معدن یافت می شوند عبارتند از: روی ، آهن ، سرب ، مس ، کروم ، جیوه و نیکل.

 

برخی از فلزات به قدری نادر هستند که برای تولید حتی مقدار کمی از فلز خالص ، باید مقدار زیادی سنگ معدن تصفیه شود. رادیوم یکی از این موارد است. شاخه ای از علم که با بازیابی فلزات از سنگ معدن آنها سروکار دارد به عنوان متالورژی شناخته می شود.

 

بسیاری از فلزات ، در حالت خالص ، دارای خواصی هستند که نامطلوب است. به همین دلیل ، بیشتر فلزاتی که امروزه معمولاً استفاده می شوند ، یا ترکیب هستند یا آلیاژ. آشنایی با انواع فلزات برخی از نمونه های آلیاژها سکه های طلا ، نقره رومیزی و قابلمه های آلومینیومی هستند. آهن خالص خیلی نرم است که ارزش زیادی ندارد ، بنابراین بیشتر اوقات به عنوان فولاد ، که یک ترکیب است ، استفاده می شود. چند فلز وجود دارد که به مقدار کم برای حیوانات حیاتی هستند. در این میان پتاسیم ، آهن ، منیزیم ، کلسیم و سدیم وجود دارد.استلنس استیل چیست

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *