آیا می توانیم از فولاد ضد زنگ به عنوان ماده پوششی برای فولاد ملایم استفاده کنیم

فولاد ضد زنگ چیست؟

به همین ترتیب ممکن است فولاد ملایم به عنوان فولادی در نظر گرفته شود که ضد زنگ نیست. فولادهای خفیف و فولادهای کم کربن عمدتا از فولادهای ضد زنگ در داشتن سطح بسیار پایین تر کروم متفاوت هستند. فولادهای ضد زنگ حاوی سطح بالاتری از کروم نسبت به فولادهای خفیف استاندارد هستند که در عین حال با بودجه بالاتری ، از آنها در برابر مصرف محافظت می کند. اندازه گیری زیاد کربن در داخل ساختار آن باعث می شود که فولاد ملایم در برابر زنگ زدگی ناتوان باشد. در صورت نیاز به یک مورد از فولاد ورق فلز بدون زنگ ، در آن مرحله تکمیل سطح مورد نیاز خواهد بود یا فولاد ضد زنگ باید جایگزین فولاد خفیف شود. نمی توان فولاد ضد زنگ را به معنای عادی روی فولاد ملایم پوشاند. به همین ترتیب ، تثبیت ظروف یا ورق های MS با ورق های فولاد ضد زنگ به طور گسترده ای حفاری می شود ، به ویژه در ساخت مخازن ذخیره سازی یا راکتورها. ساختار مخزن اساسی با فولاد ملایم ساخته شده است تا مقاومت لازم را در آن ایجاد کند. یک ورق نازک از درجه مناسب فولاد ضد زنگ به شکل MS جوش داده می شود ، تا سطح تماس عروق شکل بگیرد. از این آموزش استفاده می شود تا از معجون رگ محافظت کند. آیا می توانیم از فولاد ضد زنگ به عنوان ماده پوششی برای فولاد ملایم استفاده کنیم؟

قیمت لوله را تخمین بزنید

کاربرد فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ آلیاژی از نیکل ، آهن و کروم است. نقطه ذوب کروم و نیکل بسیار بیشتر از آهن است که عنصر اصلی فولاد خفیف است. بنابراین برای ذوب شدن فولاد ضد زنگ ، باید کروم و نیکل را نیز حل کرد و فقط آهن نیست که دلیل آن است که فولاد تصفیه شده دارای نقطه نرم کنندگی بالاتری نسبت به فولاد ملایم است. فولادهای ضد زنگ مجموعه هایی از ترکیبات آهنی هستند که حداقل حدود 11 یا 12٪ کروم از نظر جرم دارند و اساساً ساخته شده اند تا در محیط های معتدل جوی سطح محافظت در برابر فرسایش یا زنگ زدگی عمومی را داشته باشند. ارتباطات ترکیبی می تواند انعطاف پذیری شکل پذیری فولاد ضد زنگ را کاهش دهد ، بنابراین در صورت فشار به طور فزاینده ای مانند یک ماده شکننده ادامه می یابد. مصرف تحت حفاظت (CUI) مشهورترین دلیل برای نشت از کانال فرآیند یا چرخ دنده است و معمولاً بیشترین هزینه نگهداری برای تاسیسات تصفیه و گیاهان مرکب ، از جمله زمان شخصی قابل توجه و ایجاد یک خطر اساسی است. از پوشش های اپوکسی و اپوکسی فنلی برای محدود کردن CUI استفاده می شود ، با این حال بیشتر به طور منظم از فولاد کربن استفاده می شود. فولاد ضد زنگ مورد استفاده برای حد فاصل دریا ، مدیریت دمای بالا با آلومینیوم دوش گرفته شده گرم پوشانده شده است. استراتژی پوشش شامل یک پروفیل سطح تیز ، کاملا استثنایی و یک کار فیلم 200 تا 250 میکرون آلومینیوم دوش گرفته شده است ، و پس از آن ، یک لایه مهر و موم از آلومینیوم سیلیکون استفاده می شود. آیا می توانیم از فولاد ضد زنگ به عنوان ماده پوششی برای فولاد ملایم استفاده کنیم؟

قیمت میلگرد را روزانه استعلام کن

فولاد خفیف فاقد خواص مقاوم در برابر خوردگی همتای فولاد ضد زنگ خود است. علیرغم این واقعیت که از فولاد ضد زنگ ، زمین و جامد تر است ، اما در صورت قرار گرفتن در برابر رطوبت ، ممکن است فولاد کربن زنگ زده و مصرف کند. در حقیقت ، حتی مقدار متوسطی از رطوبت ، به خاطر سپردن بخار رطوبت هوا ، می تواند باعث زنگ زدگی فولاد کربن شود. علاوه بر این ، فولاد ملایم کمتر از فولاد ضد زنگ قابل خم شدن است. با استفاده از فلزاتی که به طور معمول در طراحی استفاده می شود ، به عنوان مثال ، فولاد کربن ، فولاد تصفیه شده ، روی ، مس و آلومینیوم ، روش فرسایش رایج را می توان به عنوان پاسخ مخالف ترمودینامیکی مخالف روند برنده مدال در نظر گرفت. آیا می توانیم از فولاد ضد زنگ به عنوان ماده پوششی برای فولاد ملایم استفاده کنیم؟

مشخصات فولاد ضد زنگ

فولاد کربن ملایم ماده تصمیم گیری برای چارچوب های اگزوز برای مدت طولانی بود. یک پوشش اکسید آهن روی چارچوب بخارها آن را از فرسایش محیطی تا تغییر درجه محافظت می کند. با این وجود ، هنگامی که به نمک خیابانی و میعانات گازی ارائه می شود ، انسداد درمان ناپذیری را تجربه کرد. بنابراین ، چارچوب های اگزوز تولید شده با استفاده از این مواد ، هر زمان که توسط افراد زیادی در وسایل نقلیه در خیابان به زمین منتقل می شوند ، عمر کوتاهی دارند. برنامه های کاربردی برای فولاد کربن در حال حاضر محدود به انتخاب برنامه های غیر جاده ای است که در شرایط متوسط ​​غیر مخرب کار می کنند. انسداد فرسایش فولاد کربن را می توان با استفاده از یک پوشش آلومینیومی داغ فرو رفته فوق العاده بهبود بخشید. این به طور منظم به عنوان فولاد آلومینیوم کنایه می شود. یکی از عناصر آلیاژی ترکیبی آهنی به خصوص قابل توجه ، کروم است. با استفاده از کروم کافی ، فولاد ضد زنگ تشکیل می شود. هنگامی که فولاد ضد زنگ گرم می شود ، کروم به شکل یک پوشش دفاعی اکسید کروم شکل می گیرد که اکسیداسیون بیشتر را به تعویق می اندازد. برای غیرفعال سازی سطح و گروه بندی مواد مانند فولاد سخت شده ، به طور معمول حداقل 10.5٪ کروم مورد نیاز است. از آنجا که این لایه اکسید ثابت و بدون توقف است ، بستر فلزی در برابر مصرف بسیار محافظت می شود. باید توجه داشت که نیکل ، گرچه در درجه های مختلفی از فولاد ضد زنگ استفاده می شود ، اما در همه درجه های فولاد ضد زنگ وجود ندارد. آیا می توانیم از فولاد ضد زنگ به عنوان ماده پوششی برای فولاد ملایم استفاده کنیم؟

نحوه محاسبه قیمت آهن و انواع آن

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *