اهمیت فولاد در ساخت و ساز

اهمیت فولاد در ساخت و ساز که یکی از مهمترین صنایعی است که در آن از فولاد استفاده می شود. صنعت ساختمان بیش از 50٪ تقاضای جهانی فولاد را تشکیل می دهد. استفاده از انواع مقاطع فولادی در ساختمان ها به دلیل رنگ ، بافت و شکل آنها است. این ویژگی ها به معماران آزادی طراحی بیشتری می بخشد. ترکیبی از قدرت ، دوام ، زیبایی ، ابعاد دقیق و انعطاف پذیری پارامترهای وسیع تری را برای ایده های جدید به معماران می دهد. قابلیت فولاد از راه دور فضای بزرگی را بدون ستون های میانی یا دیواره های تحمل ایجاد می کند و فولاد می تواند در تمام فصول به سرعت روی هم چیده شود.

عملکرد ساختمان این روزها می تواند سریع و سریع تغییر کند. مستاجران ممکن است تغییری را بخواهند که بار کف را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. دیوارها را می توان با توجه به نیازهای مختلف و استفاده از فضا ، طراحی جدید داخلی ایجاد کرد. سازه های ساخته شده از فولاد می توانند در برابر این تغییرات مقاومت کنند.قیمت لوله را تخمین بزنید

مشخصات سازه های فلزی

سازه های فلزی بسیار سبک تر از سازه های بتونی هستند ، به فونداسیون کمتری احتیاج دارند و اثرات زیست محیطی ساختمان را کاهش می دهند. کوچکتر و سبک تر بودن مواد به معنی جابجایی آسانتر و کاهش حمل و نقل و مصرف سوخت است. در صورت لزوم ، می توان پایه ستون فولادی را استخراج ، بازیافت و مجدداً در پایان عمر ساختمان استفاده کرد. فولاد همچنین از نظر انرژی کم مصرف است زیرا گرما به سرعت از سقف پراکنده می شود و در آب و هوای گرم فضای خنک تری در خانه ایجاد می کند. در هوای سرد می توان دیوارهای پانل فولادی دو جداره را به خوبی عایق بندی کرد تا گرمای بهتری را تأمین کند.قیمت نبشی

توانایی فولاد در به حداکثر رساندن فضای داخلی با نازک ترین پوسته ممکن به این معنی است که می توان از ساختارهای نازک و کوچکتر فولادی استفاده کرد. عمق قاب فولادی تقریبا نیمی از تیر چوبی است ، بنابراین فضای خالی بیشتری وجود دارد ، می توان از مواد استفاده کرد و هزینه آن در مقایسه با سایر مواد کمتر است. دیوارهای فولادی می توانند نازک تر باشند ، زیرا مقاومت فولاد به این معنی است که شما نیازی به ساخت دیوارهای آجری سخت و گران قیمت ندارید. این امر به ویژه در مناطقی که فضای محدودی دارند ، صادق است.

کاربرد فولاد در کجاست؟

زیبایی و تنوع

سازه باریک فلزی ساختمان به شما احساس رها شدن می دهد. به دلیل انعطاف پذیری و انعطاف پذیری ، معماران به دنبال شکل ها و بافت های منحصر به فرد هستند. ویژگی های زیبایی فولاد با سایر ویژگی های فولاد مانند عملکرد تکمیل می شود.

لرزه ای

زمین لرزه ها از نظر اندازه ، فرکانس ، مدت زمان و مکان قابل پیش بینی نیستند. فولاد ماده خوبی برای طراحی لرزه ای است زیرا ماهیت آن چکش خوار و انعطاف پذیر است. آنها به جای خرد کردن یا خرد کردن ، زیر بارهای سنگین خم می شوند. بسیاری از اتصالات تیر به ستون در ساختمانهای فلزی اساساً برای پشتیبانی از بارگیری ثقل طراحی شده اند. با این حال ، آنها همچنین توانایی قابل توجهی در مقاومت در برابر بارهای جانبی باد و زلزله دارند.

قابل بازیافت

هنگامی که یک ساختمان فولادی تخریب می شود ، می توان اجزای سیستم بازیافت صنعت فولاد را ذوب و مورد استفاده مجدد قرار داد. فولاد می تواند به طور نامحدود و بدون از دست دادن خواص بازیافت شود. فولاد در استفاده از مواد اولیه طبیعی صرفه جویی می کند. این بدان دلیل است که امروزه حدود 30٪ از فولاد از فولاد بازیافتی ساخته می شود.قیمت ناودانی و انواع آن

زنده باد

فولاد سازه ای یک ماده محکم در حین ساخت و سازهای مسکونی است. مقاومت و خواص مکانیکی فولاد با گذشت زمان از بین نمی رود و تحت بارهای سنگین خم نمی شود یا نمی شکند. ساختمانهای ساخته شده از فولاد برای چندین دهه مستحکم و زیبا خواهند ماند زیرا فولاد سازه ای باعث خوردگی ، خوردگی یا ترک خوردگی نمی شود.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *