ابعاد لوله های فولادی

قطر داخلی ، خارجی ، ناحیه ، وزن ، حجم و تعداد رشته ها برای ANSI 40 لوله های فولادی:

ابعاد استاندارد لوله:

اندازه لوله اسمی (به اختصار NPS) یک استاندارد آمریکای شمالی برای شناسایی اندازه لوله است. از نظر فنی ، NPS غیربعدی است و تقریباً تقریباً به قطر لوله اشاره دارد. با این حال ، از NPS 14 به بالا ، مقدار NPS با قطر خارج لوله مطابقت دارد. اندازه های اسمی لوله برای کلیه مواد لوله اعمال می شود. وقتی لوله های خاصی مشخص می شوند ، NPS ، Schedule و مواد مورد نیاز است.خارج از آمریکای شمالی ، لوله ها توسط Diametre Nominel (DN) مشخص می شوند ، که یک مقدار بدون بعد است که تقریباً برابر با قطر خارجی لوله در میلی متر است. ابعاد DN باید مطابق با استاندارد ISO 6708 باشد.ابعاد لوله های فولادی

قیمت نبشی

درک اصطلاحات برنامه لوله:

در حالی که اندازه اسمی لوله قطر خارجی لوله را مشخص می کند ، برای شناسایی لوله های خاص اطلاعات بیشتری لازم است. برنامه یک لوله ضخامت دیواره لوله است ، که مستقیماً بر بعد داخلی و وزن لوله تأثیر می گذارد. ضخامت دیواره مهم است زیرا میزان فشار داخلی را که لوله می تواند تحمل کند تعیین می کند. تعداد برنامه تقریباً به صورت زیر محاسبه می شود: برنامه = 1000 x (P / S) که P فشار داخلی سرویس لوله (psig) و S مقاومت کششی نهایی ماده لوله (psi) است.

نبشی ۸*۸۰*۸۰ آریان فولاد

علاوه بر شماره برنامه ، شما معمولاً Standard (STD) ، Extra Strong (XS) و Double Extra Strong (XXS) را مشاهده خواهید کرد. این اصطلاحات اصلی قبل از سیستم برنامه ای بود که در سال 1927 اجرا شد. این اصطلاحات در ابتدا برای حذف تدریجی این اصطلاحات بود ، اما گاهی اوقات ظاهر می شوند. برنامه های لوله های فولادی ضد زنگ “S” را به انتهای شماره برنامه اضافه می کند ، به عنوان مثال برنامه 40S.

  • دو اندازه برنامه متداول که در ساختمان ها دیده می شود ، برنامه 40 و برنامه 80 است. با این وجود ، ممکن است بسته به فشارهای استفاده شده ، برخی از لوله کشی های فرآیند ، تاسیسات تاسیساتی و لوله گذاری مدنی ، به تعداد برنامه بالاتری نیاز داشته باشند.
  • از لوله ها برای انتقال گازها یا مایعات استفاده می شود. همانطور که در بالا گفته شد ، آنها با قطرهای اسمی خارج با استفاده از NPS و Schedule برای تعریف اندازه لوله اندازه گیری می شوند.
  • از طرف دیگر ، لوله ها اعضای سازه ای هستند و دقیقاً با قطر خارج اندازه گیری می شوند. لوله گذاری با قطر دقیق خارج و ضخامت دیواره (WT) اندازه گیری می شود. تحمل ساخت بسیار سخت تر از لوله است.
  1. فرآیندهای پیری مصنوعی در مدت زمان نسبتاً کوتاهی قادر به تأثیر قابل توجهی بر روی
  2. خواص شیمیایی: ترکیب ، تخریب ، pH
  3. خصوصیات فیزیکی: مقاومت مکانیکی ، رنگ ، رنگ ، براقیت ، کدورت ، گرانروی ، رطوبت

فیزیولوژی شیمیایی:

فرآیندهایی که در طی پیری اتفاق می افتند ماهیت شیمیایی ، فیزیکی یا فیزیکوشیمیایی دارند. مواد پلیمری در شرایط صنعتی اغلب با خصوصیات فیزیکی آنها مانند مقاومت در برابر کشش ، چسبندگی ، رنگ ، براقیت و شکنندگی مشخص می شود. از این پارامترها می توان برای توصیف تأثیر پیری بر خصوصیات فیزیکی ماده استفاده کرد. اما توجه داشته باشید که این تغییرات عمدتا به دلیل تغییرات شیمیایی است که در طی پیری رخ داده است. فرآیندهای شیمیایی به طور کلی در سه مرحله آغاز می شوند: شروع ، مرحله توسعه و پوسیدگی مکان های فعال. بنابراین ، توصیه می شود اولویت را بر نظارت بر خواص شیمیایی بگذارید. این موارد را می توان به سرعت ، روی نمونه های بسیار کوچک و با دقت و حساسیت بالا آزمایش کرد. به نظر می رسد طراحی آزمایشات با در نظر گرفتن خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مطلوب باشد ، در حالی که برنامه ریزی مناسب می تواند تعداد آنها را کاهش دهد. کاملاً مشهور است که به عنوان مثال ، کاهش وزن مولکولی به از دست دادن قدرت مربوط است و شکنندگی پلی استرها با مقدار اکسیژن جذب شده و همچنین با ایجاد گروه های کربونیل ارتباط دارد.ابعاد لوله های فولادی

نحوه محاسبه قیمت آهن و انواع آن

پلیمرچیست:

های چاپی ، اهمیت آزمایشات خواص فیزیکی بسیار بیشتر است. بیشتر خواص نوری مورد بررسی قرار می گیرند. بعد از پیری ، انواع پایه چاپ می تواند با ویژگی های نوری مانند شفافیت ، رنگ (با تراکم نوری و مقادیر مختصات مزیت اصلی پیری مصنوعی توانایی آن در تسریع قابل توجه روند پیری و کوتاه شدن زمان مورد نیاز تحقیق است. نقطه ضعف این است که فرآیند پیری طبیعی را منعکس نمی کند ، بدون در نظر گرفتن تمام مواد موجود در محیط و یا تأثیر متغیر محیط. این به عنوان مثال ، در مطالعه انجام شده توسط Colom و همکاران نشان داده شده است. (2003) علی رغم اینکه زمان پیری مصنوعی متناسب با مدت پیری طبیعی (5000 ساعت در محفظه لامپ زنون و 2.5 سال پیری در فضای باز در اسپانیا) تنظیم شده بود و نتایج متفاوت بود. نتایج دیگر توسط دهبی ، موراد و بوازا (2012) به دست آمد ، آنها تأیید کردند که نتایج تحقیقات انجام شده در شرایط طبیعی و با استفاده از پیری مصنوعی مطابقت دارد. علاوه بر این ، طراحی تحقیقاتی مستلزم در نظر گرفتن شرایط متنوع طبیعی حاکم بر کره زمین است. در مناطق جداگانه ، شرایط آب و هوایی مختلف ، درجه حرارت متوسط ​​متفاوت ، نور خورشید ، رطوبت و آلودگی هوا وجود دارد ، همه اینها بر روند طبیعی پیری تأثیر می گذارد.ابعاد لوله های فولادی

قیمت لوله را تخمین بزنید

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *