با انواع فلزات آشنا شوید

آشنایی با انواع فلزات

در شکل فیزیکی ، فلزات را می توان به عنوان قیمت تیرآهن اصفهان در تهران موادی تعریف کرد که دارای جلای درخشانی هستند و رساناهای خوبی برای گرما و برق هستند. آنها دارای درجات مختلف چگالی ، سختی ، انعطاف پذیری و شکل پذیری هستند.بررسی اجمالی فرآیندهای عملیات حرارتی فلزقابلیت انعطاف پذیری مربوط به این است که بتوان آن را چکش کاری کرد و از بین برد ، در حالی که شکل پذیری به سیم کشیده شدن مربوط می شود.مش سیم فولادی ضد زنگفلزات دارای نقطه ذوب مشخصی هستند و با سایر فلزات ترکیب شده و آلیاژ تشکیل می دهند. در دمای طبیعی اتاق ، تمام فلزات به صورت جامد وجود دارند ، به جز جیوه.

با انواع فلزات آشنا شوید

انواع مختلف فلز

در اشکال ، شکل ها و ساختارهای مختلف موجود است ، از نظر خصوصیات و شکل ظاهری متفاوت است. این اشکال مختلف تقریباً در همه انواع فلزات و در درجه اول در فولاد ، درجه های فولاد داغ کدامندمس ، روی ، آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ وجود دارد. مس و فولاد ضد زنگ مقاوم ترین در برابر خوردگی و همچنین گرانترین هستند.قیمت ورق ساختمانیآشنایی با انواع فلزات با پوشش عجیب و غریب ، مانند پوشش روی روی فولاد گالوانیزه ، می توان انواع دیگر فلزات را با دوام تر ساخت.تشکیل می دهدفلزات اشکال و اشکال مختلفی دارند که از لحاظ شکل ظاهری و خصوصیاتی متفاوت هستند. اشکال و اشکال مختلف فلزات برای مصارف و نیازهای مختلف صنعتی مناسب بوده است. برخی از رایج ترین اشکال فلزات عبارتند از:

بعضی از فلزات در حالت خالص یافت می شوند ، اما اکثر آنها در ترکیب با سایر عناصر یافت می شوند. این فلزات به صورت کربنات ، سولفید  اکسید و سیلیکات هستند.انواع ورق پلی کربناتکه به طور کلی با مواد سنگی و خاکی مخلوط می شوند. آشنایی با انواع فلزات برخی از فلزات رایج که به طور ترکیبی در سنگ معدن یافت می شوند عبارتند از: روی ، آهن ، سرب ، مس ، کروم ، جیوه و نیکل.هاش سنگین ۲۶ترکبرخی از فلزات به قدری نادر هستند که برای تولید حتی مقدار کمی از فلز خالص ، باید مقدار زیادی سنگ معدن تصفیه شود. رادیوم یکی از این موارد است. شاخه ای از علم که با بازیابی فلزات از سنگ معدن آنها سروکار دارد به عنوان متالورژی شناخته می شود.شکستگی فیبربسیاری از فلزات ، در حالت خالص ، دارای خواصی هستند که نامطلوب است. به همین دلیل ، بیشتر فلزاتی که امروزه معمولاً استفاده می شوند ، یا ترکیب هستند یا آلیاژبرخی از نمونه های آلیاژها سکه های طلا ، نقره رومیزی و قابلمه های آلومینیومی هستند. آهن خالص خیلی نرم است که ارزش زیادی ندارد .

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

بنابراین بیشتر اوقات به عنوان فولاد ، بیشترین استفاده از فلزات در صنعت ساختمان که یک ترکیب است ، استفاده می شود. چند فلز وجود دارد که به مقدار کم برای حیوانات حیاتی هستند. در این میان پتاسیم ، آهن ، منیزیم ، کلسیم و سدیم وجود دارد.استلنس استیل چیست