تأمین مطمئن فلزات نادر

مطالعه موردی هلند نیاز به تأمین مطمئن فلزات نادر زمین را نشان می دهد اجلاس COP24 که در کاتوویتس لهستان برگزار شد ، بحث در مورد نقش استخراج فلزات کمیاب خاکی در اقتصاد دایره ای بود. این بحث بر اساس یک مطالعه موردی در دسترس بودن زمین کمیاب و سایر فلزات مورد نیاز برای حفظ اقدامات انرژی تجدیدپذیر در هلند است. قیمت تیرآهن اصفهان در تهران تحقیقات محدود به فن آوری های خورشیدی و بادی است ، زیرا انتظار می رود که در آینده برق بیشتری تأمین شود. بخشهایی از گزارش: مطالعه موردی هلند نیاز به تأمین مطمئن فلزات نادر زمین را نشان می دهد.

تأمین مطمئن فلزات نادر

هلند هدفی

دارد که در سال 2050 تقریباً از نظر آب و هوایی خنثی شود. چند سقف برتر در ساختمان سازی هدف این است که 95 درصد CO2 کمتر در مقایسه با 1990 منتشر کند. در سال 2030 این کشور قصد دارد انتشار CO2 را حداقل 49 درصد و احتمالاً تا 55 درصد کاهش دهد – بسته به خواسته سایر کشورهای اتحادیه اروپا. هلند علاوه بر خنثی كردن از نظر آب و هوا ، بخاطر بخشنامه شدن آن نیز هدف دارد. برای این بلندپروازی نیز اهدافی تعیین شده است:قیمت تیرآهن سبک در مشهد  این کشور می خواهد در سال 2050 100٪ بخشنامه باشد. اگرچه یافتن معیاری مشخص برای “بخشنامه” دشوار است ، اما هدف این است که 50٪ در سال 2030 استفاده از مواد اولیه اولیه کاهش یابد. مطالعه موردی هلند نیاز به تأمین مطمئن فلزات نادر زمین را نشان می دهد

برای تحقق اهداف تولید برق

تعیین شده برای سال 2030 ، هلند به 2.4 تا 3.2 میلیون تن فلز نیاز دارد. برای سناریوی نهایی در سال 2050 ، این تقاضای چهار برابر می شود و به 8.6 تا 11.7 میلیون تن می رسد. انواع ورق های فلزی  اکثر قریب به اتفاق این تقاضا – حدود 87٪ – شامل آهن و فولاد برای پایه گذاری و شافت توربین های بادی است. عناصری مانند سیلیکون ، مس ، سرب و روی نیز به طور مطلق افزایش قابل توجهی در تقاضا خواهند داشت. اما این افزایش از نظر نسبی محدود است زیرا این عناصر برای دهه ها در مقادیر زیادی استفاده شده اند و بنابراین از ذخایر و عرضه کافی برخوردار هستند.

برای جلوگیری از کمبود آینده ، سه راه حل مشخص می شود:

استفاده از فلز حیاتی را از طریق جایگزینی کاهش دهید: تلاش برای جایگزینی را افزایش دهید ، تولید برق تجدید پذیر را با تقاضای کمتری برای فلزات حیاتی امکان پذیر کنید. قیمت ورق سیاه فابریک جایگزینی به تنهایی کافی نیست و می تواند بار دیگر را بر عهده فلزات دیگر بگذارد. مطالعه موردی هلند نیاز به تأمین مطمئن فلزات نادر زمین را نشان می دهدتلاش های طراحی و بازیافت دایره را افزایش دهید: اصول طراحی دایره ای را در تولید توربین های بادی و پانل های PV جاسازی کنید ، پدیده سایش چیست تا در پایان عمر مجدداً از قطعات و مواد استفاده کنید. همچنین ، تلاش برای بازیافت (فناوری و دانش) را افزایش دهید تا بتوانید فلزاتی را که تجزیه فیزیکی برای آنها امکان پذیر نیست بازیابی کنید.

صنعت معدن اروپا

را در نظر بگیرید: اروپا تقریباً کاملاً به تأمین خارجی فلزات حیاتی وابسته است ، اگرچه این قاره دارای برخی ذخایر است. استخراج معادن در اروپا با موانع اداری و اجتماعی روبرو خواهد شد ، اما راه حل های فن آوری بالا می تواند به شما کمک کند تا از پس این مشکلات برآید در تلاش برای مقابله با کمبود احتمالی فلزات کمیاب خاکی ، محققان همچنان به توسعه فن آوری های جدید برای بازیابی و بازیافت آنها ادامه می دهند. چنین پروژه هایی زیاد است زیرا استخراج این فلزات نه تنها دشوار است ، آشنایی با قیمت ورق بلکه عوامل نوسان در عرضه و تقاضا باعث شده است که برخی از کارشناسان صنعت حدس بزنند که آیا در پایان عرضه REE جهان تمام خواهد شد یا خیر. مطالعه موردی هلند نیاز به تأمین مطمئن فلزات نادر زمین را نشان می دهد.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

فناوری فلورسانس اشعه X

ابزاری مهم در صنعت بازیافت عناصر خاکی کمیاب است زیرا تجزیه و تحلیل های دستی XRF می توانند در تشخیص سرب ، جیوه و کادمیوم در الکترونیک مانند اتمام برد مدار چاپی (PCB) ، منجر ، خاتمه ، لحیم کاری و داخلی / خارجی کمک کنند. به هم متصل می شوند ، و این فلزات سمی را از جریان بازیافت و محصولات آینده دور نگه می دارد. از آنالایزرهای XRF برای شناسایی مثبت ترکیب شیمیایی آلیاژهای فلزی متعدد نیز استفاده می شود. پروفیل گوشه تیز در کربن و فولاد ضد زنگ سرانجام ، آنالیزهای دستی XRF ابزار مفیدی برای اکتشاف REE هستند زیرا آنها می توانند در هر زمان از نمونه های زمین شناسی سنجش های REE و سایر عناصر را در زمان واقعی انجام دهند. بررسی پروژه های فلزی باغ و DIY تخصصی  مطالعه موردی هلند نیاز به تأمین مطمئن فلزات نادر زمین را نشان می دهد.