تفاوت چدن با فولاد ملایم

فولاد خفیف نوعی فولاد است که حاوی 0.15 تا 0.25٪ کربن است و اجزای اضافی آلیاژی آن زیاد نیست. علاوه بر این به آن فولاد کم کربن یا فولاد نرم گفته می شود. چدن آلیاژ شکننده ای از آهن و کربن است که می تواند بلافاصله به شکل پرتاب شود. چدن حاوی حدود 2 تا 4٪ کربن است. به همین ترتیب ، حاوی تأثیرات مختلف آلودگی است ،قیمت میلگرد را روزانه استعلام کنبه عنوان مثال ، منگنز ، فسفر ، سیلیسیم و گوگرد. در حین چیدن کالاهایی که با استفاده از فلز تولید می شوند ، درک خصوصیات فلزی که این ماده ساخته شده بسیار مهم است. بدون درک خاصیت فلز مورد نیاز کالای شما یا کاربردهای مختلف ، فرد گزینه مناسب ترین نیاز را برای نیازهای خاص خود نخواهد داشت. چدن و ​​فولاد ملایم معمولاً از فلزات مورد استفاده هستند. در هر صورت ، تا آنجا که به برنامه های کاربردی آنها مربوط نیست  نمی توانند مبادله شوند.تفاوت چدن با فولاد ملایم

تفاوت چدن با فولاد ملایم

فولاد چیست؟

بیش از 1000 سال در ساخت ، ساخت ابزار و تزئینات استفاده می شود ، چدن آهن آلیاژ نشده و بیش از دو درصد کربن است که به طور غیرمنتظره حاوی چدن حاوی کربن بیشتری از فولاد کربن است. چدن انعطاف پذیر نیست ، بنابراین نمی توان آن را به شکل کوبید. به همین ترتیب این یک فلز کاملاً ضعیف است و باعث می شود آن در برابر شکستن بی دفاع باشد. فولاد ملایم دارای ساختار رشته ای است ، در حالی که ساختار چدن دانه ای و کریستالی با رنگ سفید یا مایل به خاکستری است.قیمت ورق ساختمانیاز نظر کیفیت و استحکام ، فولاد ملایم در مقایسه با چدن کیفیت کمتری دارد. اما فولاد ملایم ضعیف نیست ، برای چدن طبیعی نیست. فولاد ملایم نسبت به چدن به سرعت و به طور موثر زنگ می زند. آهنگری و ریخته گری دو تکنیک جمع آوری کاملا متفاوت هستند. وقتی چیزی پرت می شود ، ماده بالاتر از دمای ذوب گرم می شود و در آنجا سیمانی می شود. هنگامی که چیزی مد می شود ، در حالی که در یک حالت قوی باقی می ماند ، علی رغم این که بیشتر اوقات گرم می شود ، به طور واقعی شکل می گیرد. تفاوت چدن با فولاد ملایم چیست؟

برخی از عواملی که تفاوت اساسی بین چدن و ​​فولاد خفیف را توصیف می کنند :

نقطه ذوب

در مقایسه با نقطه ذوب فولاد ملایم که در محدوده 13000c و 14000c قرار دارد ، نقطه ذوب چدن بررسی قیمت ورق st52 در حدود 12000c پایین است.

لرزش

چدن دارای خواص میرایی زیادی است که ارتعاشات را جذب می کند. از این پس آنها برای ساخت تخت برای ماشین آلات استفاده می شوند. پروفیل های سازه ای فولاد ضد زنگدر مورد نقش آهن داده شده به عنوان یک کامپوزیت با پرلیت به عنوان شبکه و گرافیت به عنوان مرحله پراکنده فکر کنید. این مرحله پراکنده است که باعث ایجاد برداشت های مختلف از ارتعاشات می شودنحوه محاسبه قیمت آهن و انواع آن.و در طولانی مدت آن را محو می کند. این همان چیزی است که چدن را به بهترین ماده برای گیره های تختخواب ، میزهای زیر تخت صفحات لبه جعبه و میزهای رویه تبدیل می کند.تفاوت چدن با فولاد ملایم

کیفیت

کیفیت فشاری چدن 6.3 – 7.1 تن در متر مربع است. سانتی متر. سختی قطعی آن 1.26 – 1.57 تن در متر مربع است. سانتی متر. کیفیت فشاری فولاد خفیف 4.75 – 25.2 تن در متر مربع است. سانتی متر.فولاد ضد زنگ یک تازه‌وارد نسبیسختی قطعی آن 5.51 – 11.02 تن در متر مربع است. سانتی متر. این به صراحت نشان می دهد که فولاد خفیف نسبت به چدن از نظر استحکام فوق العاده گزینه ای برتر است.

سختی

چدن سخت است و ممکن است با حرارت دادن و خنک شدن ناگهانی جامد شود. این  کار آن را بسیار سخت می کند. فولاد خفیف را می توان با استفاده از روش های قابل توجه ، جامد و معتدل کرد. 

قابلیت

کار با چدن با توجه به ریختن اشکال از مواد ساده تر است. هاش سبک ۳۰ کره به دلیل وجود کربن اضافی موجود در چدن ، ساختار مایع آن به طور فزاینده ای مایع است و این باعث می شود مواد به شکل های پیچیده ریخته شود. این برای پرتاب اشیا عظیم و طاقت فرسا بسیار مناسب است. کار با فولاد خفیف علاوه بر این ساده است ، با این وجود چدن قابلیت ریخته گری بالاتری دارد.

ساختار

فولاد خفیف دارای ساختار الیافی است. ساختار چدن دانه ای و کریستالی با رنگ سفید یا مایل به خاکستری است.

ترکیب بندی انواع فولاد

چدن آهني است كه همراه با اندازه گيري كربن بهتر از 2.11٪ به عنوان فلز جامد در نظر گرفته مي شود ریخته‌گری میلگرد در بتون در حاليكه مقادير كم تر از كربن در مقايسه با 2.11٪ به عنوان آماده سازي است. مقدار کربن موجود در چدن به طور کلی از 2٪ تا 4٪ است.

 

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

قدرت فشرده سازی نهایی

مقاومت فشاری نهایی فولاد خفیف از 800 تا 1200 n / mm2 متغیر است. حداکثر مقاومت فشاری چدن 600 n / mm2 است.

قابلیت ساخت

ساخت ماشینهای قابل انعطاف از جمله فولاد خفیف از آنجا که از نقطه بازده به طور پلاستیکی پیچ خورده اند و به طور کلی تراشه هایی بدون توقف تولید می کنندقیمت پروفیل که سعی می کنند روی نمونه باقی بمانند و در نتیجه مانع ظرفیت برش می شوند.

شکل پذیری

مواد فولادی ملایم شکل پذیر هستند. قابلیت انعطاف پذیری فولاد ملایم بیشتر از چدن است و به اندازه آهن فرسوده نیست. چدن شکل پذیر نیست. قیمت میلگرد را روزانه استعلام کنفولاد ملایم از نظر مقاومت کششی و فشاری از چدن قویتر است ، با این وجود چدن با فولاد ملایم در تضاد متوسطی است. از چدن می توان بجای فولاد ملایم ، جایی که فقط کیفیت فشاری دارد ، به طور ایمن استفاده کرد. تفاوت چدن با فولاد ملایم