جوشکاری آرگون

جوشکاری آرگون

جوشکاری تیگ ( Tungsten Inert Gas ) یا این که به عبارتی جوشکاری قوس تنگستن ذیل پوشش گاز حفظ کننده , یکی مهم ترین روش‌های جوشکاری در صنعت های متعدد کوچک و بزرگ پتروشیمی , نظامی , دریایی , هوایی , نیروگاه‌های برق و … است قیمت ورق ساختمانی  در کشور ایران بیشتر با اسم اختصاری و همگانی جوش آرگون شناخته می‌گردد . استدلال این نامگذاری بیشتر به خاطر به کار گیری از گاز آرگون در‌این پروسه جوشکاری است .

جوشکاری آرگون

فرآیند جوشکاری TIG

می‌توان برای جوشکاری فلزات دشوار و غیر طاقت فرسا , آهنی و غیر آهنی در تمام ضخامتها بهره برد . استعلام قیمت ورق A283 با به کارگیری از این جور جوشکاری می‌توان جوشکاری صفحه ها رشته رشته و دقیق ( برای مثال : آلومینیومی ) تا لوله‌های ذیل فشار را انجام اعطا کرد جوشکاری آرگون. در‌این روش قوس و حوضچه مذاب کاملاً صریح و قابل بازدید می باشد . 

در ده سال ۱۹۲۰ کوشش شد تا قوس و حوضچه مذاب را درمقابل اتمسفر حفظ نمایند تا جوشکاری کاملاً ایده‌آل انجام گیرد . ظهور الکترودهای روپوش دار در آن ده سال مورد مراقبت را منتفی کرد . آشنایی با قیمت ورقولی به دلیل به‌وجود وارد شدن بعضی مشکلات در ده سال ۱۹۳۰ , جوشکاری به سرعت خنثی و الکترود تنگستن ( TIG ) ابتکار شد که آغاز روش جوشکاری با حفظ گاز بود . این روش با وجود این‌که زیاد نماید ترقی کرد البته در ده سال ۱۹۴۰ گسترش پیدا نمود .درین مدل جوشکاری از سیم جوش ( Filler metal ) بعنوان فلز پرکننده استعمال می شود و سیم جوش مشابه جوشکاری با اشعه اکسی استیلن ( MIG/MAG ) در جوش تغذیه می شود .

تاریخچه جوشکاری آرگون ( TIG )

آرگون از واژه و کلمه یونانی ( αργον ) در معنای تنبل گرفته شده‌است . “ هنری کاوندیش ” در سال ۱۷۸۵ تصور میکرد که آرگون در هوا موجود هست ; گاز آرگون گازی بی رایحه , بی رنگ , که زیر تأثیر ولتاژ بالا به رنگ متمایل به آبی رنگ روشن در می‌آید . قیمت ورق سیاه فابریک این گاز در سال بوسیله Lord Rayleigh فیزیکدان انگلیسی و William Ramsay شیمیست اسکاتلندی در سال ۱۸۹۴ کشف شوید گازآرگون زیاد بومی و ناشناخته در ترکیبات حقیقی شیمیایی است . انواع ورق پلی کربنات را بشناسید.

بازدید ی جوشکاران سراسر کشور ایران

آرگون به اندازه کم در اتمسفر است و جدایش آن از هوا صورت می‌گیرد . به صورت معمولی به آزمایشگاه حمل نمیشود بلکه به صورت سیلندرهای پایین فشار ارائه می شود , گاز آرگون از تقطیر جز به غیر از هوای مایع به دست میاید چون اتمسفر زمین دربردارنده ۰ . ۹۴ % آرگون میباشد . هاش سنگین ۶۵ترک جوشکاری آرگون در اتمسفر مریخ ۱ . ۶ درصد آرگون ۴۰ و حدود ۵ ppm آرگون ۳۶ موجود هست . گاز آرگون قابلیت و امکان حلالیت در آب را دارااست خوردگی فلزات و همان گونه که گازاکسیژن در آب حل می شود آرگون هم حل می شود . این گاز به هر دو وضعیت مایع و گاز مو جود می‌باشد . آرگون گاز بی نتیجه است و ادغام شیمایی خاصی تا به امروز از این عنصر شناخته نشده است نظیر گازهای کریپتون گزنون و رادون .

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

گاز آرگون

در فضای سبز از ادغام سه جور ایزوتوپ درست شده شده‌است . تعداد ۱۲ رادیو اکتیو دیگر هم از این عنصر شناخته شده‌است . خوردگی فلزات چگونه اتفاق می افتد موردها استعمال گاز آرگون مشتمل بر لامپهای الکتریکی , لامپهای فلورسانس با فشار ۴۰۰ پاسکال و در صنعت عکاسی و لامپهای گرم و مشتعل مورد به کار گیری قرار میگیرد . آرگون همینطور به جهت این‌که یک گاز بی فایده است در جوشکاری برقی و برش کاری و تحت عنوان روکش برای محصولات تیتانیوم و دیگر موادسازنده برخورد دهنده مورد به کار گیری قرار میگیرد و یک دلیل حفاظتی برای پرورش کریستال های ژرمانیوم و سیلیسیوم است .اسم نو این مراحل G . T . A . W و اسم آلمانی آن WIG است . همان طور که از اسم این فرآیند پیداست گاز حفظ کننده آرگون است که ادغام این گاز با هلیم بیشتر کاربرد داراست . جوشکاری آرگون

جوشکاری آرگون

موردها به کارگیری:جوش آرگون در اتصال لوله های زیر فشار کاربرد فراوانی دارااست . قیمت تیرآهن اصفهان در تهران برای جوش دادن صفحه های نخ نما و زیاد دقیق از این‌شیوه جوشکاری به کار گیری می شود . جوشکار و میلگرد و انواع آن استفاده می شود.