سقف برتر در ساختمان سازی

انواع سقف در ساختمان سازی

سقف مشبک آشیانه زنبوری یا این که کندوییدر اجرای سقف های آشیانه زنبوری از قالب های مکعبی صورت فایبرگلاس , پلی پروپیلن و یا این که فولادی به کارگیری می شود . شکستگی فیبر این قالب ها طوری قرار میگیرند که در چهارچوب آزاد بوده و در فواصل آنان میلگرد های کششی قرار میگیرند. این میلگرد ها بعداز بتن ریزی تیرچه های متعامد را تشکیل خواهند بخشید . قالب های مورد استعمال دوچندان مستحکم و سبک بوده و توان تحمل بارهای وارده حین ساخت را خواهند داشت . و جوشکاری آرگونقالب ها به صورت موازی با یکدیگر محل اجرا قرار میگیرند و شمع بندی در فواصل قالب ها دیوارهای فلزی چه مشخصاتی دارند ( محل تولید تیرچه ها ) انجام می شود . قرارگیری میلگرد های متعامد در تیرچه ها باعث تولید ایستادگی در سقف برای خمش در هر دو راستای متعامد می شود .

سقف برتر در ساختمان سازی

سقف های پیش ساخته بتنی

قطعات پیش ساخته مورد به کارگیری در صنعت ساختمان از جمله دال ها , تیرها , ستون ها و پانل های دیوارها در سوله ایجاد شده و بعد جهت نصب و برپا سازی به کارخانه منتقل می شوند .خوردگی فلزات چگونه اتفاق می افتد  بنا های پیش ساخته بتنی در اکثر وقت ها موردها نسبت به بنا های بتنی که به صورت درجا ریز در محل اجرا میشوند , ارجحیت دارا‌هستند .

ایجاد قطعات پیش ساخته

در تراز زمین و  چند سقف برتر در ساختمان سازی با استعمال از اتومبیل آلات اختصاصی جهت اختلاط و ریختن بتن انجام می شود . در صورت به کار گیری از تکنیک پیش تنیدگی ,  کیفیت مورد نیاز برای تامین کنندگان فولاد ضد زنگ قطعات پیش ساخته امکان پوشش دهانه های بزرگتر را با ضخامت کمتر و وزن کمتر خواهند داشت . در مقاله این به عنوان اشکال سقف برای دهانه های بزرگ این دسته سقف ها به صورت جامع توضیح داده شده‌است .

حتما بخوانید : ساخت منزل ای مقاوم در کمترین زمان!

سقف مشبک آشیانه زنبوری یا این که کندویی

 

هنگام ساخت قطعات پیش ساخته بتنی فرورفتگی های قابل قبولی در حاشیه های آنها پیش گویی می شود . در صورت روش قرارگیری دو مثال از قطعات بتنی پیش ساخته در کنار نیز و اتصال آن‌ها به وسیله بتن درجا نشان داده شده‌است . در صورت نیاز می توان در محل اتصال از میلگرد های محاسباتی بهره برد. قرارگیری و اتصال راحت قطعات پیش ساخته بتنی به یکدیگر از مزایای استعمال از قطعات پیش ساخته بتنی است .درک 3 محصول فولادی رایج که در ساخت و ساز استفاده می شوداگر‌چه استعمال از قطعات پیش ساخته نسبت به گونه های حالات به کار گیری از بتن به صورت درجاریز دارنده مزیت هایی است , لکن دشواری های مو جود هنگام حمل قطعات با بعد ها بزرگ از کارگاه به محل اجرا هاش سنگین ۵۵ترک و نیاز به جرثقیل و تمهیدات ویژه برای بالا بردن و نصب قطعات پیش ساخته لزوم تعمق بیشتر در گزینش هر کدام از حالات فوق را می طلبد .

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

سقف با قطعات پیش ساخته بتنی

سقف درست شده با قطعات پیش ساخته پیش تنیده که به وسیله بتن درجا به یکدیگر متصل گردیده اند قیمت تیرآهن اصفهان در تهران چند سقف برتر در ساختمان سازی به دلیل در اختیار گرفتن کیفیت مطلوب در سوله , قطعات بتنی پیش ساخته , با حداکثر میلگرد و انواع آن کیفیت مناسب ایجاد میگردند , لکن کارایی دو طرفه بدون نقص در سقف های تشکیل شده از دال های بتنی پیش ساخته قابل دستیابی است.