قیمت تیرآهن اصفهان در تهران

تولید تیرآهن مانند سایر مقاطع فولادی بسیار روندی طولانی و سختی دارد که از طریق پروفیل نورد گرم تولید انواع تیرآهن صورت می پذیرد. فلز تیرآهن ازجمله پروفیل های پرکاربرد در صنایع عمرانی و ساختمانی محسوب می شود که همچنین می توان آن را از جمله مهم ترین المان های مهم و تاثیرگذار به طور مستقیم در قیمت مسکن دانست.قیمت تیرآهن اصفهان در تهران

1.به طور معمول قیمت تیرآهن در تهران  براساس شاخه های 12 متری تخمین زده می شود.
2.در اصطلاح تیرآهن هایی با طول کمتر از 12، تیرآهن نرمال نامیده می شوند.
3.شما می توانید تیرآهن را در اندازه های 12 تا 30 متر بسته به نیاز خود از هر یک از برندهای تولید داخل کشور تهیه کنید.

تیرآهن ذوب آهن اصفهان برند آهن رسان 

درمیان تیرآهن های موجود در بازار ایران می توان به تیرآهن ذوب آهن اشاره کرد که بیشترین معروفیت را در مقایسه با دیگر برندها دارد و کیفیت بالاتری هم در مقابل رقبای خود دارد. در کنار ذوب آهن کارخانه های کرمانشاه، فایکو، یزد و شاهین بناب هم جایگاه خوبی در میان کارخانجات در این صنعت به خود اختصاص داده اند .

استاندارد تولید تیر آهن ها در ایران :

به سه نوع اصلی به نام های INP , IPE, IPB دسته بندی شده است .

آشنایی با برخی از خصوصیات که تاثیر مستقیم با قیمت تیراهن دارد :

از جمله اساسی ترین ویژگی در تیرآهن ها وزن آن ها می باشد به این تفسیر که هرچه وزن تیرآهن بیشتر باشد به مراتب کیفیت ، مرغوبیت آن نیز بالا می باشد . که با توجه به این خصوصیات گفته شده بر قیمت آهن هم بر پایه صعودی اثر می گذارد .همچنین توجه به کیفیت ظاهری تیرآهن ، رنگ ، نداشتن خوردگی و زنگ زدگی و… از جمله عوامل مهم می باشند . خرید تیرآهن ها بیشتر بر اساس وزن و کیلو گرم صورت می پذیرد لذا بهتر است قبل از اقدام به خرید تیرآهن به طور دقیق نوع تیرآهن مشخص گردد تا در آینده موجب خسارت و یا خرابی نشود و سبب ایجاد خسارت نشود.

پرسه تولید تیرآهن به چه صورت می باشد

فرآیند نورد گرم از جمله مهم ترین فرآیند های تولید تیراهن است و باید مد نظر قرار گیرد که اندازه و استاندارد تیراهن موجب تغییراتی در فرآیند کلی تولید نمی شود و نحوه تولید این محصول برای تمامی گرید های تقریبا روش یکسانی دارد. با روش نورد گرم بسیاری از فلزها تولید می شوند و یک روش بسیار رایج برای شکل دهی به نحصولات فلزی می باشد . به طور کلی از بلوم و یا شمشه های فلزی به عنوان ماده اولیه برای تولید این محصولات استفاده می شود . ماده شمشه یک فرآورده میانی در صنعت فلزات به حساب می آید که اندازه و طول ان کمتر از 230 سانتی متر مربع است و همچنین بلوم فولادی در ساخت مقاطع فلزی از جمله تیرآهن، ریل، ناودانی و نبشی به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود.قیمت تیرآهن اصفهان در تهران

روند فرآیند تولید

در روند تولید تیراهن شمشه های فولادی که سطح مقطعی آن ها با توجه به نوع محصول خروجی تعیین می شود وارد کوره هامی شوند تا به حرارت  مد نظر رسیده و اماده شوند که این حرارت چیزی حدود 110 درجه سانتی گراد است در هوله بعدی شمش های فولادی به قفسه های نورد برده می شوند  تا با گذشت از مراحل مختلف سطح مقطع ان ها به تدریج کاهش پیدا می کند و شکل نهایی را  به خود بگیرد.

3 قفسه ی نورد شامل :

  1. نورد ابتدایی
  2. نورد میانی
  3. نورد پایانی

را تشکیل می دهد. در مرحله نورد ابتدایی سطح مقطع شمش کاهش پیدا می کند و به طول آن افزوده می شود و قفسه میانی و پایانی هم وظیفه تغییر شکل محصول به شکل نهایی را برعهده دارد و در مرحله آخر تیراهن به اندازه های مد نظر مشتری برش داده می شود و به صورت شاخه ای برای مشتری ارسال می شود .

تیرآهن لانه زنبوری

در تولید تیرآهن لانه زنبوری در ابتدا عملیات نورد کاری صورت می پذیرد و سپس جان تیراهن را  به شکل ذوزنقه ای شکل برش داده می شود و در مرحله بعدی به منظور جلوگیری از تغییر شکل تیرآهن در نقاط مختلف آن تک خال جوش را به وجود می آورند تا بتوانند آن را روی یک شاسی افقی مستقر کنند؛ در مرحله بعد، با دستگاه برش قسمت خط کشی شده را برش دهند. در هنگام خرید هاش الزاماتی وجود دارد که فعالان در حوزه ساختمانی باید به آن دسترسی داشته باشد این محصول فولادی که در میان فعالان در عرضه فولاد مصرف زیادی دارد اگر در ساختمان سازی به درستی و با توجه به نوع کاربرد ان انتخاب نگردد در آینده سبب ایجاد ضرر های مالی و غیرمالی زیادی در محدوده ساختمان می شود .قیمت تیرآهن اصفهان در تهران

با این 3 نکته بهترین تیرآهن هاش در بازار را بخرید

فلز هاش از جمله مهم ترین مصالح مورد نیاز در ساخت و ساز ساختمان های مرتفع و پل هایی با طول بسیار زیاد است که به وفور مورد استفاده قرار می گیرد به همین علت انتخاب درست این محصول نقش اساسی  در موفقیت پروژه های ساختمانی و صنعتی دارد . در نظر گرفتن :

  1. ابعاد
  2. ضخامت هاش

از جمله فاکتورهای مهم در خرید هاش به حساب می آید همچنین در هنگام خرید تیراهن هاش از جمله عوامل هم در تصمیمی گیری در نظر داشتن ضخامت بال ، ضخامت جان ،وزن تیراهن است. به طور عمده تیرآهن بال پهن 12 متری ابعاد و وزن های مختلف از طریق جدوال اشتال قابلیت محاسبه را دارد .

 

استانداردهای تیرآهن بال پهن

ازجمله روش های رایج در دسته بندی انواع تیراهن من جمله تیرآهن هاش با در نظرگرفتن موجودیت وزن دسته بندی می شود . و در 3 دسته :

  1. تیرآهن سبک HEA
  2. تیرآهن سنگین HEB
  3. تیرآهن فوق سنگین HEM

تقسیم بندی می گردد.

قیمت روز تیرآهن

قیمت تیرآهن 14 اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی wwww.ahanresan.irامروز قیمت تیرآهن اصفهان امروز وزن تیرآهن ۱۴ اصفهان قیمت تیرآهن ۱۸ قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت تیرآهن ۱۸ قیمت روز تیرآهن اصفهان قیمت تیرآهن 14 اصفهان امروز قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت تیر آهن 16 قیمت تیرآهن ایران جیب قیمت روز آهن در بیرجند قیمت روز آهن ایران جیب قیمت آهن کیلویی  در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت آهن اهواز مراکز فروش آهن در تهران قیمت آهن اصفهان امروز قیمت تیرآهن 14 اصفهان امروز قیمت تیرآهن ۱۸ قیمت تیرآهن اصفهان درب کارخانه قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیرآهن ۲۰ اصفهان قیمت تیرآهن ۱۶ اصفهان در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

نکات طلایی

1.   فرق تیرآهن سبک و سنگین  در چیست :

تیرآهن بال پهن سنگین (HEB) نسبت به تیرآهن بال پهن سبک (HEA) ضخامت بیشتری را دارا است و همچنین ارتفاع بال و در نتیجه وزن تیرآهن HEB بیشتر از تیر آهن HEA  می باشد.

2.   آلیاژ مورد استفاده در تولید تیرآهن هاش شامل چه ماده ای می شود :

استاندارد فولاد استفاده شده در تیر آهن بال پهن DIN1025 و گرید آن st37 , st44  است.قیمت تیرآهن اصفهان در تهران