قیمت پروفیل گالوانیزه در مشهد

مقطع فولادی پروفیل  از نظر لغوی به مقطعی ثابت که دارای طول زیادی است  گفته می شود  که با  در نظر گرفتن  جنس و  استحکامی که  دارد  در انواع مختلفی یافت  می شود و درصنایع و  ساخت  تجهیزات متعددی مورد  استفاده  قرار می گیرد  .قیمت پروفیل گالوانیزه در مشهد

صنایعی از جمله  :

 1. ساختمان‌سازی
 2. ماشین سازی

و… که در اشکال مختلفی تولید  می گردند .

انواع پروفیل آهن رسان

پروفیل به طور کلی در دو نوع ساختمانی و صنعتی  تولید  می گردد :

مقطع فلزی پروفیل های ساختمانی به آن دسته از قیمت پروفیل در مشهد هایی گفته می شود  که  در صنعت ساختمان  سازی مورد  استفاده  قرار می گیرد  در ساخت  انواع  درب و  پنجره  سازی و مواردی مشابه این صنایع  و  تجهیزات  به  طو رعمده  درب و  پنجره های آلومینیومی در 3 دسته ی پروفیل :

 1. نورد گرم
 2. نورد سرد
 3. پروفیل مرکب

تولید  می گردد .

پروفیل های نورد گرم  از نورد  گرم شده  شمش های فولادی ساخته می شود و به شکل قوطی است . پروفیل های نورد سرد  از شکل گیری ورق های فولادی از طریق نورد گرم خم کردن و پرس کاری تولید  می گردد و  عمدتا به صورت  ناودانی شکل است .پروفیل نورد سرد  مناسب جهن کارهای سبک و ساختمانی است  مانند  ساخت  انواع  :

 1. ناودانی‌ها
 2. تیرهای تکیه گاهی
 3. سقف کاذب
 4. چارچوب درهای ساختمان

تولید و  مورد  استفاده  قرار می گیرد .

پروفیل نوع مرکب از اتصال چندین  پروفیل  نورد  سرد  و  نورد گرم  به  وجود  می آید .قیمت پروفیل گالوانیزه در مشهد

 پروفیل صنعتی چیست

پروفیل های صنعتی به آن دسته  محصولاتی گفته می شود  که  در صنایعی مختلف  مانند  صنعت خودرو سازی و  نظامی مورد  استفاده  قرار می گیرد در مقاطع ویژه ای مانند  مقاطع  مکانیکی و  الکترونیکی به  طور عمده  مورد  استفاده  قرار می گیرد و  از اهمیت  ویژه ای برخوردار است .

 

قیمت پروفیل گالوانیزه در مشهد

موارد مصرف پروفیل

مقطع های فلزی پروفیل در صنایع  ساختمانی و راه  شهر سازی مورد  استفاده  قرار می گیرد  که قسمت بزرگی از آن به  منظور ساختن  درب و  پنجره های آهنی به کار گرفته می شود  همچنین  از پروفیل های نوع  مربع  و  مستطیل آن در مقاطع کوچک  به  کار برده  می شود در ساخت انواع نرده  های فلزی برای درب و پنجره  منازل  و راه پل ها نرده کشی ساختمان  مورد  استفاده  قرار می گیرد . همچنین  در ساخت  انواع  سوله در کارخانه جات  نیز به کار برده  می شود . ضخامت پروفیلهای مربع از 1.5 تا 8 میلی متر می باشند که می توانند در ساختن ستون و اسکلت فلزی ساختمان ها بکار گرفته شود و همچنین اگر این پروفیل ها با مشخصات فیزیکی قابل اطمینانی ساخته شوند می توانند در ساختن شاسی تریلرها و نفت کش ها نیز مورد  استفاده  قرار بگیرد .قیمت پروفیل گالوانیزه در مشهد

پروفیلهایی به شکل  نیز اکثراً برای پوشش سقف سوله ها بکار می روند.پروفیلهای نبشی و ناودانی در ساختن چهارچوب درهای بزرگ آهنی و انواع قالب‌های فلزی بکار رفته در ماشین آلات استفاده می شود.

فرآیند تولید پروفیل

عمده کار کارخانه جات  لوله  و  پروفیل  تبدیل  ورق های فولادی کلاف شده  به  روش نورد سرد  است  که به  محصول نهایی با  شکل و ابعاد  مختلف یعنی به  صورت  پروفیل های باز و بسته  می باشد  این  فرآیندها شامل مراحل تهیه  مواد  اولیه  برای برش کلاف به  نوار و  تولید لوله  و  پروفیل می باشد .قیمت پروفیل گالوانیزه در مشهد

انواع پروفیل های ساختمانی

گروهی از مقاطع فولادی که زیر مجموعه  پروفیل ها قرار می گیرند برتری ها و  مزیت های بسیاری را به ساختمان  سازی مدرن هدیه  داده  اند  پروفیل ها  با حضورشان در ساختمان  در استحکام کششی، برشی و تسلیم سازه در مقادیر بسیار زیادی افزایش داشته اند و وزن کلی ساختمان نیز کاهش چشم‌گیری را  در بر داشته است  .

محصولات پروفیلی در ابعاد و  انواع  گوناگونی تولید  می شود  و در قسمت های مختلف سازه  به  کارگرفته می شود . هر پروفیل  در هر شکل کاربردهای مخصوص به  خودش را  دارد .قوطی پروفیل‌ها جزء جدایی‌ناپذیر بسیاری از صنایع و ساختمانی هستند؛ پروفیل‌ها انواع مختلفی دارند و با توجه به ویژگی‌های مورد نظر در موارد مختلفی قابل استفاده هستند.قیمت پروفیل گالوانیزه در مشهد

پروفیل چیست

به مقطع فولادی توخالی پروفیل گفته می شود که در اشکال متنوعی مانند :

تولید و به بازار عرضه  می گردد . پروفیل ها به وسیله  ورق های فولادی تولید  می گردند این  دسته  ورق ها  به صورت  آلیاژی تولید می شوند و به وسیله ورق ها سیاه در ابعاد  گوناگونی تولید می گردند .

به  طور عمده  پروفیل ها به  2 دسته  پروفیل  ساختمانی و  پروفیل صنعتی تقسییم  بندی  می شوند .

پروفیل های ساختمانی در قسمت ها و بخش های گوناگون  در ساختمان  مورد  استفاده  قرار می گیرد و در دسته ی از پروفیل های ساختمانی قرار دارد که برای تولید  درب و پنجره  مورد  استفاده  قرار می گیرد همچنین  در فرآیند مستحکم سازی یاختمان  نیز مورد  استفاده  قرار می گیرد .

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

پروفیل های ساختمانی :

پروفیل های ساختمانی براساس نوع کاربرد، با ورق خاصی تولید شده‌اند؛ به عنوان نمونه، پروفیل های ساختمانی درب و پنجره به سبب اینکه مواجه‌ی بیشتری با رطوبت دارند، معمولا از ورق‌های گالوانیزه فولادی (روی‌اندود) تولید و عرضه می گردند .قیمت پروفیل گالوانیزه در مشهد

قیمت امروز پروفیل گالوانیزه

قیمت پروفیل گالوانیزه در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irگلخانه پروفیل گالوانیزه چیست قیمت پروفیل گالوانیزه کناف قیمت پروفیل گالوانیزه قزوین قیمت پروفیل سبک قیمت ناودانی در مشهد قیمت قوطی در مشهد پروفیل گالوانیزه اصفهان قیمت پروفیل گالوانیزه گلخانه قیمت پروفیل گالوانیزه قزوین پروفیل گالوانیزه چیست در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت پروفیل گالوانیزه کناف قیمت ورق گالوانیزه کاشان امروز پروفیل گالوانیزه اصفهان قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت پروفیل آهن پرایس کاهش شدید قیمت اهن الات پیش بینی قیمت آهن در سال ۱۴۰۰ تلگرام قیمت پروفیل علت افزایش قیمت آهن آلات قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت واقعی اهن پیش بینی قیمت آهن بعد از تحریم در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

ویژگی های پروفیل‌های ساختمانی

از جمله  مهم ترین  مسائل در بکارگیری مصالح ساختمانی این  موضوع  می باشد که باید مصالح باید انعطاف و  شکل پذیری داشته باشد . پروفیل های ساختمانی باید از قابلیت  انعطاف پذیری / شکل پذیری مطلوبی برخوردار باشند و این  مسئله  استفاده  از مصالح را آسان تر و  انعطاف پذیرتر می کند .

 1. قابلیت جوش‌پذیری مطلوب
 2. دقت ابعادی بسیار زیاد
 3. مقاومت مطلوب در برابر فشارهای احتمالی
 4. ضخامت زیاد و در نتیجه افزایش مقاومت در برابر ضربات و خوردگی‌ها

می باشد.قیمت پروفیل گالوانیزه در مشهد