مقایسه فولاد کربن و فولاد نرم

با ذوب شدن فولاد قراضه ، دسته های بیشتری از قراضه را می توان تا ظرفیت آن به کوره اضافه کرد. به محض دستیابی به یک حمام تخت از فولاد مذاب ، اکسیژن به همان روش BOF دمیده می شود. قیمت تیرآهن اصفهان در تهران در هر دو مورد ، فولاد مذاب از کوره به ملاقه ها یا حمام های استیل برای پردازش بیشتر زده می شود ، در حالی که سرباره سطح حاوی ناخالصی ها برداشته می شود.مقایسه فولاد کربن و فولاد نرم

مقایسه فولاد کربن و فولاد نرم

  1. فولاد سازی ثانویه

تقاضای بازار برای محصولات فولادی با کیفیت بالاتر و خواص سازگار ، قیمت تیرآهن به توسعه فرایندهای تولید فولاد ثانویه دامن زده است.

کوره قوس الکتریکی

ترکیب فولاد در کوره قوس الکتریکی با افزودن یا حذف اجزای منفرد یا با دستکاری دما تغییر می یابد.

هم زدن

از میدان های الکترومغناطیسی برای القای جریان های تلاطمی ملاقه استفاده می شود. این روش به راحتی اجزا non غیر فلزی را که روی سطح شناور هستند ، جدا می کند ، در حالی که از مخلوط و ترکیب یکنواخت فولاد اطمینان حاصل می کند.

کوره ملاقه ای

ملاقه به عنوان یک کوره الکترود ثانویه عمل می کند قیمت ورق ساختمانی که کنترل دقیق دما و تزریق اندازه گیری شده اجزای آلیاژ را امکان پذیر می کند.

تزریق ملاقه

گاز بی اثر به کف وان استیل تزریق می شود. با گرم شدن و افزایش گاز از طریق فولاد مذاب ، یک اثر همزن حاصل می شود.

خلع ید

هیدروژن ، اکسیژن و ازت را از بین می برد ، در عین حال محتوای گوگرد محصول را کاهش می دهد. تکنیک های مختلفی برای چربی زدایی فولاد مذاب از جمله جاروبرقی ، تزریق گاز بی اثر و کنترل دما استفاده می شود.تنظیم ترکیب (حباب آرگون مهر و موم شده با دمیدن اکسیژن – CAS-OB) مقایسه فولاد کربن و فولاد نرمقیمت ناودانی هم زدن با تزریق گاز آرگون در وان مهر و موم شده فولادی حاصل می شود. در حالیکه محتوای هیدروژن کاهش می یابد و اجزا اکسید به سطح زمین شناور می شوند ، یک ترتیب اسنورکل از ایجاد مزاحمت در سرباره جلوگیری می کند. اکسیژن از طریق لنس به حمام می رسد و آلومینیوم از طریق اسنورکل با افزایش سطح کنترل دما و ترکیب نهایی دقیق به آن اضافه می شود.

اکسید کننده فولاد

یک جنبه مهم در ساخت فولاد ثانویه ، حذف اکسیژن است.میلگرد و انواع آن  وجود اکسیژن در فولاد مذاب با شروع جامد شدن منجر به واکنش با کربن برای آزاد سازی گاز مونوکسیدکربن می شود.هاش سبک ۱۸ کره از اکسیداسیون کنترلی می توان برای تغییر ویژگی های محصول نهایی و در نتیجه مناسب بودن فولاد مورد استفاده برای کاربردهای مختلف استفاده کرد.

رینگ کاری فولادها

فولادهای ریمینگ ، فولادهای غیر اکسیداسیون یا تا حد کمی اکسیداسیون هستند. 5 نکته ایمنی هنگام کار با فولاد و لوله هامقادیر بالایی از مونوکسیدکربن در حین انجماد تولید می شود و در نتیجه کیفیت سطح خوبی دارد اما با وجود سوراخهای منفجر فراوان.

فولادهای درب دار

فولادهای درب دار از همان الگوی رینگ زدن در ابتدا پیروی می کنند ، اما پس از حدود یک دقیقه ، قالب سد می شود تا تشکیل مونوکسیدکربن را سرکوب کند.فولادهای نیمه کشته شدهفولادهای نیمه کشته شده قبل از ریختن در قالب تا حدی اکسید شده و معمولاً دارای محتوای کربن در محدوده 0.15-0.3٪ هستند.

فولادهای کشته شده

فولادهای كشته شده به طور كامل از بین برده شده اند به طوری كه در حین انجماد اصلاً مونوكسید كربن ایجاد نمی شود. محصول نهایی دارای ساختار همگن و بدون سوراخ است. آلومینیوم به عنوان یک ماده اکسیدکننده اولیه به ملاقه یا قالب اضافه می شود تا تشکیل مونوکسیدکربن را “از بین ببرد”. با این حال ، برنامه هایی وجود دارد قیمت ورق a516که افزودن آلومینیوم به محصول نهایی نامطلوب است. گزینه های جایگزین آلومینیوم ، فروآلیاژهای منگنز و سیلیکون یا سیلیسید کلسیم است. مقایسه فولاد کربن و فولاد نرم

  1. ریخته گری

روش های سنتی ریخته گری شامل برداشتن ملاقه توسط جرثقیل است تا بتوان فولاد مذاب را در قالب های جداگانه نصب شده روی واگن های ریلی پر کرد. قالب های شمش برای جلوگیری از حذف شمش پس از جامد شدن ، کمی مخروطی می شوند. شمش ها در جاهایی که برای گرم شدن گرم می شوند دوباره گرم می شوند.قیمت میلگرد را روزانه استعلام کندستگاه های ریخته گری ریخته گری مداوم فولاد مذاب را به اشکال مناسب تر برای پردازش پایین دست امکان پذیر می کنند. ملاقه ها را به یک سکوی مرتفع بلند می کنند و در آنجا فولاد مذاب را به داخل یک توندش تخلیه می کنند ، که ماشین ریخته گری را تغذیه می کند. فولاد مذاب از توندیش به درون قالب سرد آب با صفحه زیرین متحرک تغذیه می شود. همانطور که پوست فولادی جامد می شود ، صفحه به آرامی پایین می آید و اجازه می دهد.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

فولاد مذاب 

یشتری وارد قالب شود. ابعاد لوله های فولادی در دستگاه ریخته گری مداوم ، فولاد به صورت اسلب ، شکوفه یا شمش تشکیل می شود. محصول جامد شده قبل از اینکه صاف شود و در انتهای دستگاه برش داده شود ، توسط غلطک کشیده می شود. این روند می تواند روزها یا هفته ها بدون وقفه ادامه یابد.

اتمام فولاد کربن

نورد محصول

شمش های ریخته گری جامد باید به شکل ها و اندازه های مفیدتری مانند آنچه که در ریخته گری مداوم تولید می شود ، نورد شوند. فولاد توسط رول های چرخان فشرده و کشیده می شود.پروفیل های سازه ای فولاد ضد زنگ رول ها با ورود به دستگاه با سرعت بیشتری نسبت به فولاد می چرخند ، بنابراین فولاد را به جلو رانده و آن را فشرده می کنند.