میلگرد و انواع آن

میلگرد و شناخت با آن

فلز آهن قرنها پیش کشف شد , از لحاظ مقام , فلز آهن اهمیت ویژه ای دارااست آنچنان که در دوران بشریت , عصری را به اسم عصر آهن اسم نهادند . هنگامی آهن با فلزات دیگر مخلوط شود هزاران توشه طاقت فرسا خیس می شود ( نظیر فلز فولاد ) . در واقع مبنا دارای اهمیت استیل و فولاد آهن است , پروفیل های سازه ای فولاد ضد زنگ فلزی که تقریباً پنج درصد از پوسته ی زمین را تشکیل می‌دهد , چه بسا تن جانداران در ادغام خویش کمی آهن داراست . فلز فولاد هم آلیاژی از آهن است , فولاد و چدن هر دو از آلیاژهای آهن می باشند , به طور کلی آلیاژهای فولاد در دو نوع بندی قرار دارا هستند. میلگرد و انواع آن

میلگرد و انواع آن

• آلیاژ های بالا : که اکثر وقت ها برای ساختن استیل و فولادهای ابزاری به عمل میروند
• آلیاژهای ذیل : که سه مجموعه را مشتمل بر میشوند – – – > کربن بالا , کربن میانگین , کربن ذیل .
• کربن استیل نیز تشکیل‌شده از همین آلیاژهای فولادی است .

استیل را بیشتر بشناسید

کلیه ی فولادهای ضد زنگ 10 تا 30 درصد کروم در ترکیبات خویش دارا‌هستند , 5 استفاده از ماتینگ فولادی چون مخلوط کروم و محتوای کم کربن , به شدت برعلیه خوردگی و گرما مقاوم می شود . از عناصری نظیر : مولیبدن , سلنیوم , گوگرد , نیکل , فسفر , تیتانیوم , نایوبیوم , آلومینیوم , در هاش سبک ۱۲ کره مواقعی که قرار است ایستادگی فلز در قبال خوردگی در محیطی یگانه و یا این که مقاوم کردن فلز در قبال اکسیداسیون صورت بپذیرد , به کار گیری می نمایند .


اشکال فولاد ضد زنگ

فولاد های ضدزنگ گونه های متمایز دارا‌هستند , که هر یک را توسط ی آلیاژهای تحت ساخت آن شناسایی و نامگذاری می نمایند , گریدهای متعدد مثل : فریتی , داپلکس , مارنزیتی و… فولادهای ضد زنگ به دلیل خاصیت بی سابقه خویش در قبال زنگ زدگی و خوردگی خیلی عالی ایستادگی می نمایند , این خواص منحصربه‌فرد این نوع از فولاد ها به خاطر لایه ی غیر فعالی است 5 نکته ایمنی هنگام کار با فولاد و لوله ها که روی مرحله آن ها تشکیل‌شده و ماده را از تماس با محیط اطرافش مراقبت می نماید , حدود 5 الی 10 درصد این ادغام را کروم تشکیل می‌دهد .


موردها تاٍیر گذار در پایداری استیل

هر چه اندازه کروم آلیاژهای فولادی بیشتر باشد میزان ایستادگی آن ها در قبال زنگ زدگی هم ارتقاء مییابد . یک کدام از شایع ترین گرید های استیل ( فولاد ضد زنگ ) گرید 304 است , قیمت ورق ساختمانی چون مخلوط بالایی از نیکل و کروم را در خویش دارااست , و این مخلوط منجر می شود که مقابل خوردگی زیاد مقاوم و از استحکام خیلی بالایی برخوردار باشد , از آن در ساخت و ساخت صنعت های غذایی , امکانات فرایند قیمت تیرآهن سبک در مشهد های شیمیایی و صنعت های آشامیدنی و لبنی استعمال می نمایند .

تاریخچه ی ورق

این ورق نخستین دفعه بوسیله یک مهندس انگلیسی و از مال آهن فرفورژه ساخته شد . از ابتدا نیز وزن سبک , باربری سهل , ایستادگی در قبال زنگ زدگی و خوردگی از خاصیت این ورق ها بود . به مرور زمان ورق های در شهر مشهد تحت عنوان متریالی با کاربرد دوچندان در کلیه ی عالم جای خویش را گشوده کرد . قیمت ورق سیاه فابریک به مرور ماده ی اول ی این ورق ها از آهن به فولاد تغییر و تحول کرد . و به صورت صفحه های در مشهدی که امروزه می بینیم درآمدند .

فلزنقره

فولاد آلیاژی

فلز طلا

ورق سیاه

فولاد کربن

فلز برنز

ورق آلیاژی

فولاد استنلس استیل

فلز برنج

ورق رنگی

فولاد اهواز

فولاد

 

اشکال ورق در مشهد مقدس

ورق های در شهر مشهد مو جود در بازار با مال های گالوانیزه , آلومینیوم , آهن و استیل وجود دارد . ورق در شهر مشهد مقدس با اسم های دیگری مثل : ورق کف سازی , ورق پر رنگ و ورق شطرنجی هم دارای شهرت است . اندازه مصرفی این ورق ها به صورت هر ساله چیزی حدود صد هزار تا صدوپنجاه هزار بدن در سال است . قیمت تیرآهن اصفهان در تهران امروزه با دقت به متاع و ضخامت ورق مبنا بیشتراز 150 جور متفاوت از ورق های در مشهد مقدس با کاربرد های متفاوت در بازار وجود دارد. میلگرد و انواع آن