میکرو آلیاژ نقره

آلیاژهای میکرو آلیاژ نقره ممکن است قوی ترین فلزات در جهان باشد ، برای انتقال بسیاری از خواص فراتر از زیبایی ، مانند استحکام ، انعطاف پذیری ، قابلیت ماشین کاری و دوام ایجاد می شود. قیمت تیرآهن اصفهان در تهران دریافت “دستورالعمل” آلیاژ مناسب به ویژه در کاربردهای صنعتی بسیار مهم است. وقتی آلیاژهای فلزی نادرست یا خارج از مشخصات وارد فرآیند تولید می شوند ، منجر به نقص در اجزای حیاتی می شود ، حوادث پرهزینه ای ایجاد می شود.

میکرو آلیاژ نقره

بازرسی و تأیید آلیاژهای فلزی

به راحتی و با استفاده از آنالیزهای دستی فلورسانس اشعه ایکس (XRF) انجام می شود. XRF برای بررسی مواد اولیه ورودی برای بررسی درجه و ترکیب آلیاژ استفاده می شود. همچنین برای بازرسی کیفیت نهایی استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که مواد اولیه ورودی و قطعات تمام شده خروجی مطابق با الزامات مهندسی مورد انتظار است. آلیاژ تیتانیوم طلاXRF یک روش آزمایش غیر مخرب است که می تواند یک نمونه فلز را در چند ثانیه تجزیه و تحلیل کند و نیازی به آماده سازی نمونه کم و بدون نیاز باشد. آنالایزرهای قابل حمل XRF تجزیه و تحلیل اولیه سریع و دقیق و شناسایی مثبت نیازهای تولید را در چند ثانیه ارائه می دهند. در حقیقت ، پیشرفت در فناوری دستی XRF تا حدی گسترش یافته است . قیمت تیرآهن سبک در مشهد که تحلیلگرهای امروزی قادر به تفکیک گریدهای آلیاژ هستند که از نظر ترکیب تقریباً یکسان با یکدیگر هستند. میکرو آلیاژ نقره ممکن است قوی ترین در جهان باشد

آلیاژ نقره جدید با استحکام بهبود یافته

ای ایجاد شده است که ممکن است قوی ترین در جهان باشد. طبق گزارش Mining.com ، تیمی از دانشمندان مستقر در ایالات متحده با آلیاژ نقره ای روبرو شدند که 42٪ قوی تر از رکورد قبلی جهان است. این فلز جدید با استفاده از میکروآلیاژ مس مخلوط شده در نقره برای کنترل رفتار نقایص نقره تولید شد. 26 نوع مختلف فولاد همانطور که در مقاله توضیح داده شد ، اتمهای مس ، کمی کوچکتر از اتمهای نقره ، به نقص در مرز دانه ها و مرزهای دوقلو منتقل می شوند. ناخالصی های ریز مس موجود در نقره مانع از حرکت می شوند اما فلز بسیار اندکی است – کمتر از 1٪ از کل – به طوری که رسانایی الکتریکی غنی نقره حفظ می شود.

“ناخالصی های اتم مس در امتداد هر یک از رابط ها قرار دارد و در این بین نیست. بنابراین آنها الکترونهایی را که از طریق آن انتشار می یابد مختل نمی کنند. “، گفت: فردریک سانسوز ، استاد مهندسی مکانیک در دانشگاه ورمونت که از این کشف جدید همکاری می کرد.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

طبق گفته سانسوز ، این فلز نه تنها بر نرمی که قبلاً مشاهده شده بود زیرا مرز دانه ها و دوقلوها خیلی کوچک می شود ، بلکه حتی از حد تئوریک دیرینه هال-پچ نیز فراتر می رود. قیمت ورق سیاه فابریک میکرو آلیاژ نقره ممکن است قوی ترین در جهان باشدقیمت ورق ساختمانیاین محقق گفت:

ما رکورد جهانی را شکستیم و محدودیت Hall-Petch را نیز نه تنها یک بار بلکه چندین بار در طول این مطالعه ، با آزمایشات بسیار کنترل شده”.در یک پروژه تحقیقاتی دیگر برای ایجاد آلیاژهای نقره بهبود یافته که در مقاله Mining.com توصیف شده است ، دانشمندان با آزمایشگاه تحقیقات ارتش ایالات متحده ، دیوارهای فلزی چه مشخصاتی دارند دانشگاه مریلند و دانشگاه ایالتی پائولیستا در برزیل آلیاژ سبک وزن و نقره طلا با استفاده از آنها برای بهبود ایجاد کردند تجهیزات مورد استفاده سربازان در میدان جنگ. چند سقف برتر در ساختمان سازیدیوید بیکر ، یکی از نویسندگان مقاله ، گفت: “ما آلیاژهای طلا / نقره را با خواص نوری تنظیم شده ، معروف به پلاریتونهای پلاسمون سطحی ، نشان داده و مشخص کردیم.” “تلاش اساسی آزمایش و تئوری را برای توضیح منشأ رفتار نوری آلیاژها ترکیب کرد. این کار برجسته می کند که ساختار الکترونیکی سطح فلزی ممکن است 5 نکته ایمنی هنگام کار با فولاد و لوله ها با تغییر ترکیب شیمیایی آلیاژ ، مهندسی شود و راه را برای ادغام در بسیاری از برنامه های مختلف فراهم کند ، جایی که فلزات خاص از ویژگی های مناسب برخوردار نیستند.