فلزات در صنعت ساختمان

بیشترین استفاده از فلزات به آخرین باری که فکر می کنید تصاویر و فیلم های ویرانی پس از طوفان را پشت سر گذاشته اید ، فکر کنید. اکنون به آخرین باری که گزارش خبری درباره آتش سوزی های شدید را که چندین محله را ویران کرده است ، نحوه محاسبه قیمت آهن و انواع آن تماشا کنید. یا ، یک طوفان بزرگ که غرب میانه را فرا گرفته است ، همه آنچه را که مانع آن می شود از بین می برد.

 

فلزات در صنعت ساختمان

 

فلز چیست؟

وقتی آن وقایع را در ذهن خود به تصویر می کشید ، و تخریب را تجسم می کنید ، آیا ساختمانهای چوبی تخریب شده را به تصویر می کشید یا ساختمانهای فلزی تخریب شده را به تصویر می کشید؟قیمت تیرآهن اصفهان در تهران شما احتمالاً تصور می کنید که ساختمانهای چوبی پاره پاره شده و روی زمین پراکنده شده اند. ساختمانهای فلزی به ندرت در ویرانی دیده می شوند زیرا بسیار بهتر از بناهای چوبی خود مقاومت می کنند. به همین دلیل ، سالهاست که معماران ، صاحبان ساختمان ها ، طراحان و پیمانکاران عمومی به دلیل دوام ، کارایی و نگهداری پایین فلز را برای پروژه های خود نسبت به سایر مواد انتخاب می کنند.

کاربرد فلزات در صنعت ساختمان

برای دیدن اینکه چطور می توانید به ساختمان فلزی خود حتی بیشتر دوام بیاورید ، پروفیل های سازه ای فولاد ضد زنگ مقاله ما را چگونه می توان ساختمان فلزی خود را برای زمستان آماده کنیم بررسی کنید. فلز همچنین جلوه ای زیبا ، تمیز ، زیبایی چشمگیر و قابلیت انعطاف پذیری بسیار بیشتری نسبت به نمونه های مشابه خود دارد.قیمت ورق ساختمانی اما چه نوع فلزی در ساخت و ساز استفاده می شود؟ کدام فلزات برای کدام مشاغل مناسب هستند؟ در مقاله زیر ، نگاهی خواهیم داشت به محبوب ترین انتخاب فلزات در صنعت ساخت و ساز بر اساس پایداری ، تطبیق پذیری و منافع اقتصادی آنها.

مزایای استفاده از فلزات

این ماده همچنین بازیافت شده ترین ماده روی کره زمین است که آن را به گزینه ای بسیار سازگار با محیط زیست برای ساخت تبدیل کرده است. افراد در صنعت ساخت و ساز عاشق فولاد هستند زیرا این فلز می تواند سازه های بسیار پایداری تولید کند که می تواند به سرعت و با قیمت پایین ساخته شود. قیمت میلگرد را روزانه استعلام کنفولاد در پروژه های ساختمانی بی شماری مانند صفحات عرشه ، سیستم های دفاعی ساحلی ، خانه های فلزی ، ساختمان های آموزشی ، آسمان خراش ها ، بیمارستان ها ، ساختمان های تجاری ، استادیوم ها و شمشیربازی های امنیتی یافت می شود ، فقط به چند مورد اشاره کرد. اگر تا به حال یک ساختمان فلزی دیده اید ، می توانید شرط ببندید که با استفاده از فولاد تقریباً با اطمینان 100٪ ساخته شده است.

کاربرد آلومینیوم

ساختمانهای فلزی امروزه به ندرت و بدون استفاده از آلومینیوم ساخته می شوند. خصوصیات فیزیکی آن ، آن را به ماده ای مناسب برای پروژه های ساختمانی تبدیل کرده است. آلومینیوم سبک اما مقاوم و با دوام است. این می تواند بهتر از بیشتر مواد در برابر خوردگی مقاومت کند و سیالیت نبشی ۳*۵۰*۵۰ ناب تبریز  آن آزادی زیادی را برای معماران و طراحان فراهم می کند.شکستگی فیبراز آلومینیوم اغلب در سقف و دیوارها ، قاب پنجره ها ، پوشش سقف ، سیستم های HVAC و ساخت استادیوم های عظیم و پل های بادوام استفاده می شود.

 

تیتانیوم

تیتانیوم یکی دیگر از فلزات سبک و بسیار بادوام است که در صنعت ساخت و ساز بسیار محبوب است. به ویژه تیتانیوم به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی بیشتر در سیستم های گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد.قیمت ناودانی و انواع آناما تیتانیوم فقط به سیستم های HVAC محدود نمی شود. این را می توان در لوله ها ، سقف و حتی برخی از سیستم های امنیتی یافت که صفحات یا قاب هایی را برای تقویت بیشتر نصب می کنند. چدن و ​​فرفورژه دو محصول کاملاً متفاوت هستند . هر کدام در صنعت ساخت و ساز هدف منحصر به فرد خود را دارند. چدن ذوب ، ریخته و قالب می شود. از طرف دیگر ، آهن فرفورژه در آخرین مراحل تولید خود نورد می شود. چدن به طور معمول در محصولات بزرگ معماری ، مانند گنبد Capitol ایالات متحده استفاده می شود. آهن فرفورژه می تواند پرچ شود و مواردی مانند تیر ، خرپا و تیرچه را برای استفاده در ساخت و ساز ایجاد کند.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

فلز مس

مس قدیمی ترین فلز شناخته شده است که هنوز در صنعت ساختمان استفاده می شود. و هنوز هم یکی از متنوع ترین مواد مهندسی موجود در کره زمین است. ترکیبی بی نظیر از خصوصیات فیزیکی ، رسانایی ، مقاومت در برابر خوردگی ، دوام ، انعطاف پذیری و مقاومت مس ، آن را برای تعداد تقریباً بی نهایت پروژه مناسب می کند.انواع جاده و خیابان در صنعت ساخت و ساز ، مس اغلب برای پوشش ، سیم کشی برق ، سیستم های گرمایشی ، خطوط نفت و گاز ، سیستم های آب باران و بام استفاده می شود. برنامه شما برای پروژه بعدی شما مهم نیست ،واتر جت چیست فلز یک انتخاب عالی است . برای پروژه بعدی ساخت خود ، فلز را انتخاب کنید . همانطور که مشاهده می کنید ، انواع مختلفی از فلزات بسیار بادوام ، قابل اعتماد ، انعطاف پذیر و کارآمد وجود دارد که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر در حال برنامه ریزی برای ساخت و ساز ، به ویژه یک ساختمان جدید هستید ، باید استفاده از فلز را برای ساخت آن در نظر بگیرید. ساختمان فلزی شما در مقایسه با ساختمان دیگر قوی تر ، ارزان تر ، متنوع تر و سازگار با محیط زیست خواهد بود. 5 واقعیت جالب در مورد فولاد که باید بدانیدبا استفاده از فلز ، می توانید دقیقاً همان چیزی را که می خواهید بسازید ، بسیار سریعتر و بسیار ارزان تر از استفاده از مصالح ساختمانی مانند چوب. و حتی بهتر ، ساختمان فلزی شما هرگز خبر ساز نخواهد شد زیرا در اثر یک فاجعه طبیعی تخریب شده است.