10 نکته برای کار کانال فولادی

کانال فولادی ماده ای کاملاً متنوع است که می توان از آن برای ایجاد مواردی از تریلرهای مفید تا سوله های ابزار گرفته تا واحدهای قفسه بندی استفاده کرد. در اندازه ها ، ضخامت ها و گریدهای مختلفی وجود دارد ، از کانال سبک که می تواند برای برنامه های غیر حیاتی مانند مهاربندهای گوشه ای تا نسخه های کاملاً صاف که برای سازه های تحمل بار مانند قاب های تریلر یا پورلین ها مناسب هستند ، استفاده شود.  آهن و فلزات TEXAS به منظور برش ، شکل دادن و مونتاژ سازه هایی که شامل کانال فولادی هستند ، تعدادی ابزار از جمله ابزارهای قدرت بالقوه خطرناک  مشعل ها و ماشین های جوشکاری لازم است. برای جلوگیری از آسیب دیدگی و درمان های گران قیمت پزشکی ، هنگام کار با کانال فولادی باید دقت شود.در اینجاچند نکته وجود دارد که می تواند به شما در حفظ امنیت هنگام کار با کانال فولادی و سایر فلزات کمک کند.با این 10 نکته برای کار کانال فولادی ایمن بسازید 

10 نکته برای کار کانال فولادی

1) مطمئن باشید عکسهای TETANUS خود را تا تاریخ قرار دهید

کزاز نوعی بیماری پزشکی است که شامل علائمی مانند سفتی عضلات یا اسپاسم است و در موارد شدید می تواند فک را کاملاً بسته کند و از عملکردهای طبیعی مانند غذا خوردن جلوگیری می کند. این امر ناشی از باکتری کلستریدیوم تتانی است که به راحتی در محیط طبیعی و خاک یافت می شود و می تواند به راحتی از طریق بریدگی ناشی از دست زدن به فلز به جریان خون شما منتقل شود. تقویت کننده های کزاز هر 7 تا 10 سال مورد نیاز است 5 نکته ایمنی هنگام کار با فولاد و لوله ها تا خطر عفونت را به حداقل برسانید. قبل از کار در هر منطقه ای که فلز زنگ زده یا کثیف وجود داشته باشد ، بهتر است مطمئن شوید که در طی چند سال گذشته تقویت کننده کزاز دریافت کرده اید.

2) دستکش بپوشید

هنگامی که کانال فولادی را روی یا در وسیله نقلیه بارگیری می کنید ، آن را به اطراف محل پروژه منتقل می کنید یا آن را نصب می کنید ، همیشه باید یک دستکش کار چرمی مناسب بپوشید. کانال فولادی اغلب می تواند لبه های تیز داشته باشد ، خصوصاً اگر اخیراً با آسیاب برش داده شده یا شکل داده شده باشد. این لبه ها می توانند به وضوح تیغ مانند نزدیک شوند و منجر به آسیب دیدگی سریع شوند. پوشیدن شلوارهای بلند و نه شلوار کوتاه و پرهیز از پیراهن های آستین کوتاه در حالی که قصد دارید مقادیر زیادی از کانال فولادی را کنترل کنید مهم است. این به حداقل رساندن پوست در معرض آسیب و جلوگیری از آسیب دیدگی کمک می کند.با این 10 نکته برای کار کانال فولادی ایمن بسازید

3) کفش های پاشنه دار بپوشید

کانال فولادی و سایر محصولات فلزی می توانند بسیار سنگین و دست و پا گیر باشند و افتادن قطعه هنگام بلند کردن ، جابجایی یا نصب آن غیر معمول نیست. به طور طبیعی ، پاهایتان احتمالاً در مسیر سقوط فولاد قرار می گیرند و مجموعه خوبی از چکمه های کاری انگشتان فولادی می توانند انگشتان شما را از آسیب از جمله پارگی های جزئی و – اگر قطعه به اندازه کافی سنگین و تیز باشد – از آسیب های اساسی محافظت کند.

4) از حفاظت چشم استفاده کنید

بینایی یکی از مهمترین حواس است. هنگام کار با کانال فولادی و سایر فلزات ، بینایی شما به ویژه آسیب پذیر است. ابزارهایی مانند مته ، آسیاب و اره می توانند خرده های فلزی را با سرعت کافی پرواز دهند تا در بافت چشم شما قرار بگیرند. غالباً این خرده ها قابل برداشت نیستند و حتی اگر بتوانند باعث ایجاد تغییرات دائمی در دید و درد می شوند. ابزارهایی مانند سنباده ، چکش و آچار می تواند باعث ریزش گرد و غبار فلزی شود که باعث خراشیده شدن چشم یا صدمات جدی تر می شود ، در حالی که ابزارهایی مانند جوشکار و مشعل می توانند جرقه هایی را که باعث سوختن چشمان شما می شوند ، حس کنند. قیمت پروفیل گالوانیزه در مشهد هنگام کار با چنین ابزارهایی حتماً از عینک ایمنی کامل استفاده کنید و هنگام دست زدن یا جابجایی فلزات از عینک ایمنی با پوشش مناسب استفاده کنید. هنگام جوشکاری یا استفاده از مشعل ، از ماسک یا عینک مناسب استفاده کنید تا از آسیب دائمی بینایی جلوگیری کنید. حتی چند ثانیه نگاه به یک قوس بدون محافظ می تواند باعث آسیب دائمی شود و شبیه خیره شدن به خورشید است.با این 10 نکته برای کار کانال فولادی ایمن بسازید

5) از محافظت از گوش استفاده کنید

حتی قرار گرفتن در معرض صدای زیاد (به ویژه در زمین های بالاتر) کوتاه مدت می تواند صدمات جبران ناپذیری به شنوایی شما وارد کند. هنگام برش کانال فولادی با چرخ یا اره ، از محافظ گوش (مانند شاخه های گوش) برای جلوگیری از صدمه ناشی از صداهای بلند فریادزنده ایجاد شده استفاده کنید.

6) استفاده از دستکش های جوشکاری

هنگام جوش دادن قطعات فولادی به هم یا استفاده از مشعل برای برش مواد ، خرده های فلز و جرقه های بسیار داغ به همه جا پرتاب می شوند که اغلب نمی توان به راحتی از آنها جلوگیری کرد. 5 نکته ایمنی هنگام کار با فولاد و لوله ها برای جلوگیری از سوختگی ، هنگام جوشکاری یا استفاده از مشعل از دستکش های جوشکاری و لباس های مقاوم در برابر آتش و همچنین ماسک کامل استفاده کنید.

7) از یک تنفس استفاده کنید

شن و ماسه ، سنگ زنی ، جوشکاری ، برش یا استفاده از مشعل بر روی کانال فولادی یا فلزات دیگر می تواند گازهای خطرناکی را آزاد کند که با قرار گرفتن در معرض کافی منجر به بیماری های جدی تنفسی می شود. فولاد گالوانیزه به خصوص خطرناک است. هنگام جوشکاری ، استفاده از مشعل یا هر چیز دیگری که ممکن است باعث گرم شدن فلز شود ، از یک دستگاه تنفس کامل استفاده کنید.

8) زمین را بررسی کنید

دستگاه های جوشکاری مقدار قابل توجهی جریان را تولید می کنند تا قوس لازم برای ذوب قطعات فولادی را با هم تولید کنند و اگر مراقب نباشید ، این جریان به حدی قوی است که باعث صدمات شدید یا حتی مرگ می شود. هنگام جوشکاری ، همیشه مطمئن شوید که اتصال زمینی خوبی دارید و هرگز خود را در مسیر جریان قرار نمی دهید.

9) آتش خاموش را نگه دارید

جوشکاری ، برش ، سنگ زنی یا استفاده از مشعل بر روی فولاد یا فلزات دیگر به شدت تولید می کند جرقه های داغ. تمام مواد قابل اشتعال مانند کاغذ یا مواد شیمیایی فرار را از محل کار دور نگه دارید و در عین حال در موارد اضطراری کپسول آتش نشانی را نیز مفید نگه دارید. اگر جوشکاری در فضای باز انجام می دهید ، مراقب شرایط خشک یا وزش باد شدید باشید و در صورت آتش گرفتن قلم مو آب زیادی در دسترس داشته باشید. هنگام جوشکاری در فضای باز از تمام دستورات محلی پیروی کنید تا از جریمه جلوگیری شود.با این 10 نکته برای کار کانال فولادی ایمن بسازید

 

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

انواع ابزارهاي برش كاري فلزات آهن رسان

در کانال قیمت گذاری آهن رسان  و چگونگي كار آن ها انواع برش ورق فولادی برش ورق ضخیم برش کابینت فلزی خط کشی و برشکاری فلزات برای برش استفاده میشه برش کار چیست ابزار های برش فلزات  آهن آنلاین ابزار برش ورق فلزی نحوه برش ورق فلزی قیمت آهن کیلویی انواع دستگاه برش آهن در وب سایت آهن رسان  برش ورق آهن راه های بریدن اهن به روش ساده علت افزایش قیمت آهن آلات قیمت آهن اهواز آهن آنلاین قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت آهن کیلویی قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت آهن اصفهان قیمت آهن ایران جیب نمودار قیمت آهن در www.ahanresan.ir کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

10) از ابزارهای ایمنی استفاده کنید

ابزارهای برقی مانند اره ، آسیاب و دریل در صورت عدم استفاده صحیح ، بسیار خطرناک هستند. هنگام استفاده از ابزارهای برقی ، همیشه کتابچه راهنمای کاربر و روشهای عملیاتی آن را بخوانید و دنبال کنید. از زاویه های ناجور کار یا فضای تنگ خودداری کنید و در صورت لزوم برای یافتن موقعیت راحت تر ، مکان خود را تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که قبل از قرار دادن ابزارهای قابل حمل قابل حمل ، قطعات متحرک کاملاً متوقف شده اند و مطمئن باشید پنج تفاوت بین لوله بدون درز و لوله درز دار که کلیه سیم ها ، شیلنگ ها و سایر تجهیزات برای جلوگیری از صدمه در شرایط خوبی هستند. سیم ها و شیلنگ های برق را از طریق مناطقی که ترافیک کمتری دارند هدایت کنید تا از خطرات سفر جلوگیری کرده و تجهیزات معیوب را بلافاصله تعمیر یا جایگزین کنید.

با انجام این مراحل ساده می توانید ایمنی خود را افزایش داده و از آسیب جدی هنگام کار با کانال فولادی و سایر فلزات جلوگیری کنید. اگرچه ممکن است بعضی از این مراحل دست و پاگیر یا ناخوشایند باشد ، اما سفر به یک پزشک یا بیمارستان احتمالاً ناراحتی بسیار بیشتری خواهد داشت و می تواند بسیار گران باشد.با این 10 نکته برای کار کانال فولادی ایمن بسازید