26 نوع مختلف فولاد

بررسی 26 نوع فولاد

فولاد بر اساس کاربرد مورد نظر خود با هزاران تنوع مختلف به کالایی اصلی تبدیل شده است ، بنابراین بیایید انواع مختلفی از فولاد را که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، ویژگی های متمایز و همچنین کاربردهای آنها را بررسی کنیم. 26 نوع مختلف فولاد آهن به وفور در دسترس ترین ماده معدنی است که در هسته و گوشته زمین پخش می شود ،قیمت تیرآهن اصفهان در تهران  اگرچه در شکل خالص آن بسیار نرم است و باید اکسید آهن شود. مقاومت و دوام ضعیف این فرم تا حد زیادی مانع استفاده از آهن می شود. برای افزایش این خصوصیات ، تا 2٪ کربن به آهن خالص اضافه می شود و ماده ای بسیار بادوام و سخت به نام فولاد تولید می شود.

26 نوع مختلف فولاد

به دلیل مقاومت کششی و استحکام بالا

از فولاد برای ساخت همه چیز از دوخت سوزن گرفته تا تانکرهای نفت و همچنین ابزار مورد نیاز برای تولید آنها استفاده می شود. با این حال ، انواع دیگر فلزات اغلب به فولاد اضافه می شوند هاش سنگین ۳۲ترک تا بسته به نوع کاربرد مورد نظر ، کیفیت های مختلفی را در خود داشته باشند. 26 نوع مختلف فولاد این افزودنیهای فلزی تاکنون 3500 نوع مختلف از فولاد تولید کرده است که هرکدام دارای ویژگیها و خصوصیات مختلف ساختاری ، شیمیایی و فیزیکی هستند. حیرت انگیزتر این واقعیت است که بیش از 75٪ از این تغییرات در دو دهه گذشته برای تأمین نیازهای صنعتی که به سرعت در حال توسعه هستند ، ارائه شده است.

فهرست مطالب

بیایید انواع متداول فولاد ، قیمت تیرآهن سبک در مشهد خصوصیات متمایز و موارد استفاده آنها را بررسی کنیم:

بیشتر فولاد در سراسر کره زمین نوعی فولاد کربنی است. این ماده شامل آهن ، کربن و مقادیر خاص متفاوتی از عناصر آلیاژی دیگر است. کربن به عنوان عنصر آلیاژی اصلی فولادهای کربنی ، حدود 90٪ از کل تولید فولاد را تشکیل می دهد. قیمت ورق سیاه فابریک این امر به ایجاد فلز مقاوم و بسیار سخت تر کمک می کند. مش سیم فولادی ضد زنگ این بدان دلیل است که اتمهای موجود در کربن به آن اجازه می دهند تا از طریق شبکه بلوری آهن عبور کند ، کمی شبکه را تحریف کرده و شکافهای بین اتمهای فلزی را پر کند. 26 نوع مختلف فولادبا توجه به این ویژگی ، محصولات حاصل از فولاد کربن بسیار سخت هستند. آنچه این قدرت را تعیین می کند ، میزان کربن موجود است و آن را به سه دسته طبقه بندی می کند.

فولاد کربن بالا

فولاد با کربن بالا معمولاً حاوی 0.61٪ تا 1.5٪ محتوای کربن است که منجر به فولاد مستحکم ، شکننده و سخت می شود. برای بهبود مقاومت در برابر سایش ، از طریق عملیات حرارتی مناسب انجام می شود. قیمت ورق ساختمانی علاوه بر این که برای سیمها و فنرهای با مقاومت بالا استفاده می شود ، ماده مفیدی برای تولید ماشین آلات جذب شوک است. 26 نوع مختلف  فولاد

فولاد کربن متوسط

این تنوع شامل مقدار کربن 31/0 تا 6/0 درصد است که منجر به تولید فولاد ملایم و قابل انعطاف با مقاومت کششی بیشتر از فولاد کم کربن می شود. برای سخت شدن آن ، غالباً با تعدیل ، نوعی عملیات حرارتی ، درمان می شود. از آنجا که بسیار قابل انعطاف است و می توان آن را به اشکال و اندازه های مختلف قالب زد ، این نوع بیشترین استفاده را در بین این سه دارد. از آسمان خراش ها گرفته تا نرده ها ، پل ها و خانه ها ، استفاده از آن را در همه جا مشاهده خواهید کرد.

فولاد کم کربن

فولاد کم کربن حاوی کربن 0.3٪ است. در حالی که قابلیت انعطاف پذیری و شکل پذیری بالایی دارد ، فولاد کم کربن با مقاومت کششی کم مشخص می شود ، که مطمئناً می تواند از طریق فرآیند نورد سرد بهبود یابد. پروفیل های سازه ای فولاد ضد زنگ این شامل نورد فولاد بین دو غلتک صیقلی در شرایط فشار بالا است. از جمله متداول ترین کاربردهای آن می توان به تولید ورق های فلزی ، جعبه ها ، لوله ها ، زنجیرها ، سیم ها ، قاب ها ، پرچ ها ، قاب وسایل نقلیه و … اشاره کرد. 26 نوع مختلف فولاد

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

فولاد

فولاد آلیاژی علاوه بر آهن از فلزات مختلفی نیز تشکیل شده است. این اضافات کمک می کند تا خواص فولاد برای استفاده در برنامه های خاص دستکاری شود. فلزاتی مانند آلومینیوم ، نیکل ، سیلیکون ، کروم ، منگنز ، تیتانیوم و مس در برخی ظرفیت ها استفاده می شود. استفاده از این فلزات منجر به خصوصیاتی می شود که در فولاد کربن یافت نمی شود. تغییرات مورد نظر در مقاومت ، شکل پذیری ، مقاومت در برابر خوردگی ، شکل پذیری و سخت شدن فولاد رخ می دهد. الزامات خمکاری فلزاتبه طور کلی بیشتر به انواع مختلف درمان پاسخ می دهد ، فولاد آلیاژی در صنایع تخصصی تری مانند لوازم خانگی ، کشتی سازی و صنعت خودرو استفاده می شود. ممکن است به اشکال قوی تر یا لمسی تر ، آنهایی که مقاومت زیادی در برابر زنگ زدگی دارند ، یا آنهایی که برای جوشکاری مناسب ترند ، وجود داشته باشد. از فولاد آلیاژی اغلب برای ساخت خطوط لوله ، قطعات خودرو ، ژنراتورهای برق ، ترانسفورماتورها و موتورهای الکتریکی استفاده می شود. لگرد گذاری دیوار برشیبسته به ترکیب عناصر آلیاژی ، فولادهای آلیاژی تنوع مختلفی را در بر می گیرند. ما پرکاربردترین انواع را با هم آورده ایم:

تنگستن که به آن ولفرام نیز گفته می شود ، اساساً فلزی نقره ای مات است که بالاترین نقطه ذوب را در بین انواع فلزات به خالص ترین شکل خود دارد. آنچه آن را از سایر فلزات متمایز می کند قدرت و توانایی مقاومت در برابر دماهای بالا است. به دلیل این ویژگی ها ، آلیاژهای مختلف فولاد از این فلز برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی و سایش استفاده می کنند.علاوه بر این ، نازل های موتور موشک از فولاد تنگستن برای دستیابی به مقاومت در برابر حرارت بالا استفاده می کنند