5 واقعیت جالب در مورد فولاد

کمی دانش می تواند تا حد زیادی پیشرفت کند. موفقیت مارلین به عنوان یک شرکت سازنده سیم های سفارشی بر اساس مهارت و دانش یک تیم باقیمت تیرآهن اصفهان در تهران  استعداد و اختصاصی از مهندسان مکانیک ساخته شده است که برای ایجاد دانش خود سخت کار می کنند. 5 واقعیت جالب در مورد فولاد که باید بدانیددر طول سال ها ، تیم مارلین چیزهای زیادی آموخته است و با گذراندن آن درس ها و استفاده از آنها در طبقه مغازه ، بسیاری از کارهای مهندسی را به دست آورده استبرای کمک به شما در ایجاد کمی دانش ، در اینجا چند واقعیت فولادی از مارلین استیل آورده شده است:

5 واقعیت جالب در مورد فولاد

1: بیش از 3500 درجه مختلف فولاد وجود دارد

ممکن است بیشتر افرادی که در صنعت تولید نیستند از شنیدن این موضوع متعجب شوند ، اما هزاران نوع آلیاژ و گرید مختلف فولاد وجود دارد. در حالی که تعداد دقیق آن نامشخص است ، ” با انواع فلزات آشنا شوید 5 واقعیت جالب در مورد فولاد که باید بدانیدسازمانهایی مانند انجمن جهانی فولاد اظهار داشتند كه “بیش از 3500 درجه مختلف فولاد وجود دارد” و “تقریباً 75٪ فولادهای مدرن در 20 سال گذشته تولید شده اند.با پیشرفت تحقیقات قیمت ورق ساختمانی و تحقیقات مواد ، احتمالاً در آینده آلیاژهای فولادی بیشتری به بازار وارد خواهند شد که سبکتر و قویتر از هر زمان دیگری خواهند بود.

2: فولاد بازیافت شده ترین ماده در جهان است

به لطف خواص فرومغناطیسی بسیاری از آلیاژهای فولاد ، حذف فولاد از جریان پسماند جامد و هدایت آن به کارخانه های بازیافت استثنایی است. 26 نوع مختلف فولاداین امر به نرخ بازیافت قابل توجه ضایعات فولاد در ایالات متحده و خارج از کشور کمک می کند. طبق آماری که موسسه صنایع بازیافت ضایعات (ISRI) در گزارشی در سال 2015 ذکر کرده است ،5 واقعیت جالب در مورد فولاد که باید بدانیدفقط در ایالات متحده ، 73 میلیون متریک آهن قراضه آهن توسط صنعت بازیافت قراضه الزامات خمکاری فلزات در سال گذشته پردازش شده است ، تقریباً 55 درصد از حجم تمام مواد تولید داخل. “عملاً مهم نیست که چند بار فرآوری مجدد فولاد انجام شود ، خواص خود را حفظ کرده و آن را به ماده ای کاملاً پایدار تبدیل می کند.

3: تقریبا نیمی از مواد قراضه آهنی آمریکا از منابع صنعتی و تولیدی تأمین می شود

ضایعات فولاد در ایالات متحده و سایر کشورها به شدت بازیافت می شود و به ابتکارات پایدار در سراسر جهان کمک می کند. 5 واقعیت جالب در مورد فولاد که باید بدانید5 نکته ایمنی هنگام کار با فولاد و لوله هابین تراشه های فلزی که پس از فرآیند شکل دادن و اتمام قطعات اصلی باقی مانده اند و قطعات فولادی که در اثر سوانح ساختمانی غیر قابل استفاده می شوند ، موارد زیادی وجود دارد ” قراضه سریع تولید شده توسط صنایع صنعتی و تولیدی.

قراضه سریع چه مقدار قراضه است؟

طبق گزارش ISRI که قبلا ذکر شد ، قراضه سریع “تقریباً نیمی از قراضه آهن را تشکیل می دهد.” این بدان معنی است که سالانه بیش از 35 میلیون تن قراضه بازیافتی مستقیماً از صنایع ساخت و ساز و تولیدات بدست می آید – و این فقط در ایالات متحده آمریکا است!

4: سیمهای فولادی ضد زنگ می توانند زنگ بزنند

یکی از بزرگترین نقاط فروش فولاد ضد زنگ توانایی مقاومت در برابر خوردگی است. این توانایی در برابر خوردگی به افزایش عمر مفید فولاد و حفظ مقاومت آن کمک می کند 5 واقعیت جالب در مورد فولاد که باید بدانید به همین دلیل است که مارلین استیل در استفاده از فولاد ضد زنگ برای کاربردهای تشکیل سیم تخصص دارد.با این حال ، تحت برخی شرایط ، فولاد ضد زنگ می تواند زنگ بزند. این می تواند به طرق مختلفی اتفاق بیفتد ، مانند:فولاد کربنی در صنعت خدمات غذاییعدم تمیز كردن و آسیاب كردن الكترودها و سایر تجهیزات دستگاه جوش هنگام انتقال از جوشكاری فولاد ساده به فولاد ضد زنگ.استفاده از همان برس های فلزی برای اتمام آلیاژهای ساده و فولاد ضد زنگ. میلگرد گذاری دیوار برشیمعرفی مواد شیمیایی که لایه اکسید را دور می کند و از اصلاح آن جلوگیری می کند.دو دلیل اول زنگ زدگی در لیست فوق ، جریمه های کمی از فولاد ساده را به سطح آلیاژ ضدزنگ وارد می کند و باعث می شود لایه اکسید محافظ که به طور معمول زنگ زدگی آلیاژهای ضد زنگ را حفظ می کند ، به خطر بیفتد. 5 واقعیت جالب در مورد فولاد که باید بدانید.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

تقریباً هر شکل از آلیاژهای فولادی دارای مقاومت کششی ، مقاومت در برابر شدت دما و توانایی مقاومت در برابر نیروی تیز و ناگهانی و بدون شکستگی از آنچه که پلیمرها توانایی آن را دارند ، است.این اجازه می دهد تا فرم های سیم فولادی برای فرایندهایی که معادل پلاستیکی را از بین می برد ، زنده بمانند. شکلهای سیم فولادی در شرایط استفاده می تواند بیش از یک دهه دوام داشته باشد که باعث شکسته شدن یک سبد پلاستیکی شود پس از فقط چند ماه استفاده. با گذشت زمان ، هزینه تعویض سبدهای پلاستیکی بارها و بارها به راحتی از هزینه خرید فرم سیم فولادی فقط یکبار پیشی می گیرد. میلگرد و انواع آناینها تنها برخی از حقایق قابل توجه در مورد تشکیل فولاد و سیم فولادی است. با بررسی برخی منابع اضافی امروز ، در مورد شکل گیری سیم فولاد ضد زنگ بیشتر بدانید!