پنج تفاوت بین لوله بدون درز و لوله درز دار

در این مقاله به پنج تفاوت بین لوله بدون درز و لوله درز دار اشاره شده و شما مطلع هستید که مردم اصطلاح لوله و لوله را به جای یکدیگر استفاده می کنند. با این حال ، بین لوله و لوله تفاوت وجود دارد.

قیمت تیرآهن اصفهان در تهران

لوله چیست؟

این لوله یک قسمت توخالی دایره ای تحت فشار است که در سیستم های لوله کشی برای انتقال گازها یا مایعات استفاده می شود. از طریق اینترنت متوجه خواهید شد.

قیمت میلگرد در مشهد

که این لوله یک عضو دایره ای است و سردرگمی از اینجا شروع می شود. در صنایع نفت و گاز ، لوله ها فقط بعنوان یک بخش ساختاری مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه در مبدلهای حرارتی و بخاری های گرم شده برای کاربرد فرآیند نیز مورد استفاده قرار می گیرند.قیمت لوله را تخمین بزنید

پنج تفاوت بین لوله بدون درز و لوله درز دار

  1. تفاوت در اندازه ذکر شده

کد آمریکایی و استاندارد مربوط به نفت و گاز مانند ASME B31.3 Process Piping code & ASME بخش IX کد طراحی مخزن تحت فشار از اصطلاح NPS – Nominal Pipe Size برای تعیین قطر لوله استفاده می کند. در حالی که در مورد Tube ، اندازه لوله به تعداد ثابت یا در میلی متر یا اینچ تعریف می شود.

قیمت تیرآهن سبک در مشهد

  1. تفاوت در نحوه ضخامت ذکر شده

ضخامت لوله در شماره برنامه مشخص می شود در حالی که ضخامت لوله به تعداد ثابت یا در میلی متر یا اینچ مشخص می شود.

  1. تفاوت در روش ذکر شده OD

چند مورد دیگر که باید بدانید این است که حداکثر قطر لوله 12 “NPS خارج از لوله بیش از 12” و بالاتر از 12 “است ، همان اندازه لوله است. در حالی که قطر خارج لوله همیشه با اندازه لوله برابر است.

قیمت ورق سیاه فابریک

دومین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که قطر خارجی هر دو لوله و لوله استاندارد است ، بنابراین هر زمان که ضخامت تغییر کرد قطر داخلی تغییر می کند.

نبشی ۴*۴۰*۴۰ناب تبریز

  1. تفاوت در استفاده از لوله درز دار و لوله بدوم درز در روغن و گاز

همانطور که قبلاً گفته شد ، لوله ها در انواع مایعات فرآیند و خدمات استفاده می شوند. لوله ها عموماً برای کاربردهای انتقال گرما مانند خطوط ردیابی گرما ، مبدل های حرارتی و بخاری منقل استفاده می شوند.

5 نکته ایمنی هنگام کار با فولاد و لوله ها

و همچنین به عنوان خطوط اتصال ابزار استفاده می شوند.لوله ها همچنین به عنوان اعضای اصلی تحمل بار در سازه های فلزی برای کاربردهای ملکی استفاده می شوند. قیمت پروفیل

  1. در دسترس بودن در اندازه ها

لوله ها در اندازه استاندارد 1/8 “تا 80” در دسترس هستند ، در حالی که لوله های مورد استفاده در روغن و گاز عموماً از ابعاد کوچک هستند. لوله های ساختاری در تمام اندازه های دلخواه موجود هستند.

دیوارهای فلزی چه مشخصاتی دارند

از آنجا که تفاوت بین لوله و لوله گاهی گیج کننده است ، به همین ترتیب Piping و Pipeline نیز گیج کننده هستند. با کلیک بر روی این لینک تفاوت بین خط لوله و خط لوله را بیاموزید.

فرمول محاسبه لوله چیست؟

جدول زمانبندی روشی است که ضخامت دیواره لوله ذکر شده است. برای ساده سازی سفارش لوله ، کمیته ASME جدول شماره ای را تهیه کرده است که براساس فرمول اصلاح شده .

تیرآهن 14 وکارخانه های تامین کننده

ضخامت دیواره بارلو ساخته شده است. تعریف شماره برنامه: شماره زمانبندی مقدار تقریبی عبارت 1000 x P / S را نشان می دهد که در آن P فشار سرویس و S فشار تنش مجاز است که هر دو بر حسب پوند بر اینچ مربع بیان می شوند.قیمت میلگرد را روزانه استعلام کن

فرمول محاسبه برنامه لوله را می توانید به صورت زیر مشاهده کنید:

شماره برنامه = P / S

P فشار سرویس در (psi) است

S استرس مجاز در (psi) است