قیمت لوله را تخمین بزنید

قیمت لوله

لوله به خصوص لوله فولادی از مهم‌ترین و کاربردی ترین محصولات فلزی و فولادی به شمار می رود این محصول دارای سطح مقطع دایره‌ای به صورت توخالی و دو سر باز است. لوله بر اساس جنس آن روش ساخت استاندارد ساخت کارخانه سازنده وزن ضخامت ابعاد و ویژگی‌های فنی که دارد دارای قیمت متفاوت می باشد بنابراین برای اطلاع از قیمت لوله آهن رسان باید مشخصات آن را در نظر داشته باشید. قبل از خرید لوله چیزهایی است که باید در مورد آن‌ها بدانید ما در ادامه این نوشته می خواهیم ابتدا این محصول فولادی پرکاربرد را معرفی کرده انواع لوله را به شما بشناسانیم و در مورد کیفیت آن قیمت لوله نحوه خرید لوله و کارخانه های سازنده انواع لوله با شما صحبت کنیم با ما همراه باشید و نظرات خود را در ادامه همین مطلب به اشتراک بگذارید.

انواع لوله

بر اساس جنس دو دسته اصلی می‌توان برای لوله معرفی کرد لوله ها به طور کلی یا فلزی هستند و یا غیر فلزی لوله های فلزی و غیر فلزی نیز به ترتیب دارای انواع مختلفی هستند. به عنوان مثال لوله سفالی و سرامیکی بتنی چوبی و شیشه ای انواع لوله غیر فلزی به شمار می روند و لوله مسی آلومینیومی روی آهنی فولادی و چدنی انواع لوله فلزی هستند.

که ما در این نوشته می خواهیم به طور خاص در مورد لوله های فلزی و به طور خاص تر در مورد لوله های فولادی با شما صحبت کنیم. لوله فولادی همان طور که گفته شد یک پروفیل باز با سطح مقطع دایره ای توخالی است سطح مقطع لوله دارای اندازه و در واقع دارای مساحت و یا قطر مشخص است لوله ها اندازه ضخامت و قطر در انواع مختلف تولید می شوند که هر کدام کاربرد خاصی دارند به عنوان مثال لوله های خیلی ضخیم را لوله های گوشت دار نیز می گویند و در مواردی که قرار است برای انتقال آب میعانات مواد شیمیایی و گاز تحت فشار و حرارت بالا مورد استفاده قرار بگیرند این ضخامت بالا مقاومت و استحکام لوله را حفظ می‌کند و آن را مناسب آن موارد می سازد. در نظر بگیرید در برخی موارد مثل مبل سازی در و پنجره سازی نرده سازی برق کاربردهای زیبا سازی و دکوراسیون ساختمان ها و منازل از لوله های با ضخامت کمتر سطحی صاف و زیبا و یا رنگی استفاده می‌شود

قیمت لوله

در این موارد جنس فولاد ضخامت آن روش ساخت لوله متفاوت از نوع لوله های گوش دار خواهد بود. گاهی برای آبرسانی و انتقال و لوله کشی آب از محلی به محل دیگر از لوله هایی استفاده می‌شود که فلزی هستند بنابراین باید جنسشان به گونه‌ای باشد که در مجاورت رطوبت آب و اکسیژن دچار خوردگی و زنگ زدگی نشوند در این موارد جنس لوله می تواند از فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد یا روکش آن گالوانیزه شده باشد و یا اینکه جنس لوله یک فلز دیگر مثل مس یا آلومینیوم باشد اما با توجه به این که استحکام و مقاومت و دیگر ویژگی ها هم باید در نظر گرفته شود باید بهترین نوع لوله از نظر کاربرد انتخاب گردد. می‌دانیم که قیمت لوله بر اساس جنس آن بسیار متفاوت است به عنوان مثال لوله فولادی معمولی ارزان‌تر است لوله مسی می باشد.

بر اساس نوع کاربرد می توان انواع لوله فولادی مثل داربستی لوله آتشخوار لوله جدار چاه لوله سیلندری لوله مبلی لوله آلومینیوم لوله گوشتدار و غیره را معرفی نمود.

انواع لوله فولادی از نظر نوع ساخت و ظاهر آن به دو دسته اصلی تقسیم می شود.

قبل از توضیح این دو لوله باید به روش ساخت آن توجه کنید در کارخانه های فولاد برای ساخت انواع مقاطع فولادی و محصولات فلزی روش های مختلفی وجود دارد مهم‌ترین انواع روش ساخت فولاد روش نورد کاری و به طور اخص نوردکاری گرم است.

در این روش شمش فولادی که به عنوان یک ماده اولیه در کارخانه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد در ضخامت ها و ابعاد مشخص درون کوره ها قرار می‌گیرد تحت دمای بالا حرارت داده شده تا به نقطه ذوب و خمیر شدن برسد در این دما شمش فولادی را با ابزارهای مختلف اشکالی مثل لوله تیرآهن میلگرد ورق نبشی ناودانی و غیره تبدیل می کند و سپس در صورت نیاز در ابعاد و اندازه های مختلف برش داده و در دمای اتاق سرد می کنند.

لوله در کارخانه به دو روش اصلی ساخته می‌شود یا به روش نورد کاری گرم به طور مستقیم از شمش به لوله تبدیل می شود و یا اینکه ورق فولادی را خم کرده و دو لبه آن را به هم جوش می زنند تا لوله ساخته شود. اگر به روش اول تولید شود بهبهان لوله مانیسمان یا بدون درز گفته می شود یعنی در طول لوله هیچ درس شکاف محل جوشکاری و مواردی از این دست وجود ندارد و ساعتی کاملاً صاف و یک دست دارد؛ اما اگر لوله به روش دوم یعنی از ورق ساخته شود به آن لوله درزدار گفته می شود یعنی دو لبه ورق را به هم جوش داده و محل جوش همان درز لوله در نظر گرفته شده است. از نظر فنی دو لوله با ضخامت یکسان سایز و جنس یکسان که یکی از آنها درزدار و دیگری مانیسمان باشد لوله مانیسمان دارای کیفیت مقاومت و استحکام بالاتری نسبت به لوله درزدار خواهد بود. دلیل این امر این است که محل جوشکاری یک نقطه ضعف در لوله های درزدار به شمار می رود البته باید گفت که لوله های درزدار از کیفیت مناسبی برخوردار هستند و اگر جوشکاری آنها با دقت انجام شود یک لوله استاندارد به شمار می روند.

معمولاً در کاربردهایی که مقدار نیرو و فشار بار و انرژی زیادی به دیواره های لوله وارد می شود از لوله های مانیسمان یا بدون درز استفاده می شود به عنوان مثال در مخازن و لوله کشی های تحت فشار لوله های مانیسمان گوش دار یعنی ضخیم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت لوله

جنس مواد سازنده لوله آهن رسان

جنس لوله همانطور که گفته شد می تواند فلزی یا غیر فلزی باشد اما لوله های فلزی و به طور خاص پولادی نیز در انواع مختلف وجود دارند به عنوان مثال لوله های فولادی از نوع فولاد کربنی ساده گرفته تا لوله‌های فولاد ضد زنگ و نسوز که در کارخانه‌ها و پالایشگاه‌ها در شرایط سخت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مهم‌ترین آلیاژهای فولاد که برای ساخت لوله مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل فولاد st۳۷ فولاد استیل ضد زنگ در گریدهای ۳۱۶, ۳۰۴, ۳۲۱, ۳۰۹ و ۳۱۰ با گرید CK45 و غیره است.

خصوصیات رایج قیمت لوله صنعتی، در ابعاد استاندارد قیمت لوله آهنی سیاه آهن رسان،  استاندارد قیمت لوله آب فلزی، قیمت آهن ساختمان سازی، ابعاد و خصوصیات رایج قیمت مقاطع فولادی، ahanresan قیمت آهن آلات در بندرعباس، کارخانه های قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان، ویژگی هاهی مهم فنی و مکانیکی قیمت لوله بدون درز سپاهان، لیست قیمت لوله گالوانیزه، آهن رسان قیمت لوله مانیسمان رده 20،  جدول مشخصات لوله مانیسمان قیمت، لوله سیاه درزدار سبک، در مقایسه با قیمت آهن امروز قیمت آهن قم نسبتا کاهشی و  قیمت آهن در مریوان، www.ahanresan.ir قیمت اهن در زنجان، قیمت تناژ آهن نیز کاهشی بودند.، قیمت مقاطع فولادی، قیمت آهن معمولی تقریبا روز ثابتی را تجربه کردند، قیمت روز آهن در بیرجند، آهن رسان قیمت لوله مانیسمان رده 40، برای درک بهتر این موضوع قیمت لوله آب فلزی، قیمت لحظه ای آهن و میلگرد، بازرگانی آهن، امروز آهن انلاین اصفهان، سامانه آهن، قیمت محصولات فولادی، قیمت لوله فولادی بدون درز، قیمت لوله فولادی 8 اینچ، قیمت لوله فولادی گالوانیزه، قیمت لوله فلزی سبک، آهن رسان قیمت لوله گاز روکار را با ما در ارتباط باشید.

برای خرید لوله لازم است تا ابتدا اطلاعات کاملی در مورد کاربرد آن محل مورد استفاده روش نصب موارد فنی دیگر اطلاعات کامل به دست آورید در این مورد می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.