قیمت پروفیل

در حالت کلی واژه profile زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که محصول در راستایی معین، ثابت باشد. این محصول کاربردهای فراوانی دارند اما بیشترین استفاده از این محصول را می‌توان در طراحی و ساخت درب و پنجره‌ها شاهد بود. البته این محصول در طراحی و ساخت مواردی از قبیل لوله‌های آب، سقف‌های سالن‌های ورزشی، ستون‌ها و اسکلت‌های ساختمان‌ها و غیره کاربرد فراوانی دارد.  با بررسی دقیق قیمت پروفیل‌ آهن رسان با ما همراه باشید.

بررسی دقیق پروفیل سبک و سنگین و کاربردهای آن

می‌دانید که استفاده از این محصول در صنایع مختلف کاربردها و موارد استفاده گوناگونی دارد. به نوعی می‌توان گفت از این محصول تقریبا در همه محصولات مورد استفاده قرار گرفته است. با وجود کاربردهای فراوان از این دسته از محصولات در صنایع مختلف هنوز عده زیاد از صنعت گران به خوبی با این محصولات آشنایی ندارند. همان طور که در ابتدای این مقاله عنوان شد یک نوع تقسیم بندی رایج و پر کاربرد تقسیم بندی بر اساس بسته یا باز بودن است. در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت کلی در رابطه با نوع سبک و سنگین این محصول اطلاعات کاملی را در اختیار شما همراهان گرامی ارائه بدهیم. کماکان با ما همراه باشید.

قیمت پروفیل

منظور از پروفیل سنگین چیست و در چه دسته محصولاتی از واژه سنگین استفاده می‌کنیم؟

در فرآیند طراحی و ساخت پروفیل از دو گونه ورق برای ساخت استفاده می‌شود. زمانی که این ورق دارای ضخامتی بالاتر از یک و نیم میلی متر باشد به محصول تولید شده سنگین اطلاق می‌شود. این محصول خود در دو نوع صنعتی و ساختمانی طراحی و تولید می‌شود که در زمان طراحی و ساخت به دو صورت مربع و مستطیل شکل هستند. این دسته از محصولات برای کاربردها و مصارف مشخصی طراحی و ساخته می‌شوند که در ادامه به برخی از این مصارف اشاره خواهیم کرد.

ناگفته نماند که استفاده از این نوع از پروفیل که با نام سنگین در بازار شناخته می‌شود در صنعت ساختمان سازی و ماشین سازی کاربرد فراوانی دارد.

به نوعی می‌توان هر جا نیاز به استحکام و قدرت بالا است از این دسته از محصولات آهنی استفاده می‌شود. دلیل این موضوع هم به توانایی بالای این محصول در تحمل بالای نگهداری وزن است. از دیگر خصوصیات این دسته از محصولات می‌توان به قابلیت جوش پذیری بالا، میزان سختی سطح بسیار زیاد، مقاومت خمشی عالی و همچنین مقاومت پیچشی بسیار زیاد دانست.

منظور از پروفیل سبک چیست و در چه دسته محصولاتی از واژه سنگین استفاده می‌کنیم؟

نوع دیگری از این محصولات با عنوان پروفیل سبک شناخته می‌شود. مانند نوع سنگین این محصول هم دارای کاربرد و مصارف خاصی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. این محصول از ورق روغنی یا ورق نورد سرد طراحی و تولید می‌شود. در حالتی ما به این دسته از محصولات سبک می‌گوییم که ضخامت ورق مورد استفاده در آن کمتر از یک و نیم میلی متر باشد. در بازار این دسته از محصولات آهنی با نام مبلی نیز شناخته می‌شوند. قوطی مبلی از جمله مهم‌ترین و پر استفاده‌ترین نوع این محصول است. که دارای خصوصیات و کاربردهای مخصوص به خود است.

از این محصول در محل‌ها و مکان‌های مختلفی استفاده می‌شود اما پر استفاده‌ترین این محصول در موارد زیر است. دلیل این استفاده انبوه در موارد عنوان شده در پایین آن است که وزن محصول کمتر نوع سنگین است و قیمت تمام شده آن به نسبت نوع سنگین آن کمتر خواهد بود.

موارد کاربرد پروفیل سبک

موارد نام برده شده در بالا تنها گوشه‌ای از استفاده انبوه این دسته از آهن آلات است و می‌توان استفاده و کاربرد این دسته از محصولات را در اکثر تجهیزات و لوازمی که در آن‌ها از آهن استفاده شده است به خوبی دید. این دسته از محصولات دارای خصوصیات و ویژگی‌های مختلفی است که در ادامه به چند نمونه از خصوصیات‌ آن اشاره خواهیم کرد.

تفاوت پروفیل‌های سنگین و سبک در چیست

با توجه به موارد عنوان شده در موارد بالا می‌توان گفت که اولین تفاوت این دو مورد از محصولات در ورق‌های طراحی و تولید شده است. در نوع سنگین ورق مورد استفاده ضخامتی بیش از یک و نیم میلی متر دارد در حالی که در نوع سبک آن ضخامت ورق مورد استفاده کمتر از یک و نیم میلی متر است.

از لحاظ کاربرد و استفاده می‌توان گفت که نوع سنگین این محصول در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به تحمل وزن بالا و همچنین استحکام بالا وجود داشته باشد. در حالی که در نوع سبک آن نیاز به استحکام بالا وجود ندارد.

نوع سبک این محصول دارای قیمت کمتری نسبت به نوع سنگین آن است و دلیل این موضوع را هم می‌توان در قیمت ضخامت اولیه در نظر گرفت.

قیمت پروفیل به چه عواملی وابسته است؟

در حالت کلی می‌توان گفت از آنجایی که قیمت این محصول رابطه مستقیمی با وزن این محصول دارد ( یعنی هرچه وزن محصول بیشتر باشد قیمت تمام شده آن افزایش خواهد یافت) به عنوان مثال در طراحی و ساخت پروفیلی که از ورق سنگین‌تری استفاده شده است حتما قیمت نهایی آن نسبت به محصولی که از ورق نازک‌تری در ساخت آن استفاده شده است بیشتر خواهد بود.

قیمت پروفیل در و پنجره آهن رسان، محاسبه وزن و قیمت پروفیل، ابعاد استاندارد قیمت پروفیل امروز پرشیا، قیمت پروفیل حیدری، قیمت پروفیل بناب، نمودار قیمت پروفیل آهن، کانال قیمت پروفیل، محاسبه قیمت پروفیل اصفهان ، قیمت آهن، جدول قیمت آهن ساختمان سازی، ویژگیهای قیمت میلگرد در اردیبهشت ۱۴۰۰، ابزارهای تعیین قیمت آهن آلات در بندرعباس،آهن رسان قیمت پروفیل امروز مشهد، قیمت لحظه ای آهن و میلگرد، قیمت میلگرد 15 اردیبهشت 1400، در ادامه ضمن اعلام قیمت اتصالات آهن ،با عضویت در کانال قیمت پروفیل، انواع پروفیل،www.ahanresan.ir  قیمت پروفیل اصفهان، قیمت پروفیل در و پنجره،با کارشناس فروش قیمت قوطی 4*4، قیمت پروفیل سبک، آهن رسان قیمت پروفیل علویجه، نمودار قیمت پروفیل آهن ،در هر زمان می توانید از اخبار لحظه ای اهن رسان، قیمت پروفیل اهواز، قیمت قوطی آهن، قیمت اهن، کانال قیمت پروفیل، هر روز به صورت همزمان قیمت تیرآهن اصفهان کارخانه، قیمت میلگرد سایز 8 و قیمت پروفیل سبک را به همراه نمودار قیمت پروفیل آهن کاهش نرخ در  کانال قیمت پروفیل، قیمت قوطی آهن را برای دیدن قیمت پروفیل اهواز، قیمت پروفیل اصفهان، قیمت آهن، قیمت پروفیل یزد در اندازه و ابعاد مختلف در سایت آهن رسان ارائه می شود.

بنابراین پیشنهاد می‌شود در صورت نیاز به خرید این دسته از محصولات حتما از نوع کاربرد و میزان تحمل آن آگاهی کاملی داشته باشید. منظور از میزان تحمل آن است که محصول خریداری شده توسط شما قرار است به چه میزان استحکام داشته باشد و یا چه میزان وزن را باید تحمل کند. چرا که این دو پارامتر تاثیر بسیار زیادی در قیمت نهایی خواهد داشت.