قیمت میلگرد را روزانه استعلام کن

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد آهن رسان به طور مستقیم به نوع، استاندارد و روش ساخت، کارخانه سازنده، سایز و خصوصیات دیگر آن وابسته است. همواره خرید میلگرد یکی از کارهای مهم در پروژه های ساختمانی است. همان‌طور که می دانید از میلگرد برای قسمت های مختلف ساختمان از جمله پی سازی، ساخت سقف و دیوارها استفاده می شود. کیفیت و دوام میلگرد تأثیر مستقیمی بر طول عمر سازه و هزینه های ساخت و نگه‌داری دارد.

قیمت میلگرد در بازار

معمولاً قیمت محصولات و مقاطع فولادی و فلزی در بازار آهن آلات با نوسان همراه است که ناشی از عواملی همچون نوسانات در بازار ارز، نفت، انرژی، میزان تقاضا و … است. به دلیل همین نوسانات معمولاً برای خرید میلگرد و سایر مقاطع بایستی قیمت لحظه ای را از طریق تأمین کنندگان آهن و فولاد دریافت کنید. شما می توانید آخرین قیمت های مربوط به انواع میلگرد را از طریق وب سایت آهن فروشان معتبر تهران و شهرستان ها دریافت کنید.

قیمت میلگرد

ویژگی ها و خصوصیات میلگرد مناسب

برای تشخیص میلگرد سالم از میلگرد معیوب باید اطلاعاتی در مورد انواع میلگرد داشته باشید. گاهی ممکن است سودجویانی با جا زدن میلگردهای تقلبی به جای میلگردهای اصلی باعث شوند تا مشتری و خریدار متحمل ضرر و خسارت های جبران ناپذیری شود. برای جلوگیری از این مورد راهکارهایی وجود دارد. کارخانه ها و تولید کنندگان میلگرد معمولاً محصولات خود را با علامت هایی برجسته بر روی آن‌ها مشخص می کنند. به عنوان مثال شما می توانید میلگرد نیشابور را با علامت انحصاری و اختصاری ksc که به صورت برجسته بر روی میلگرد حک شده است، تشخیص دهید. به غیر از این مورد، در هنگام بسته بندی هر محصول، پلاک هایی که در آن اطلاعاتی در مورد محصول، استاندارد و روش ساخت، نام کارخانه، برخی خصوصیات مکانیکی و … درج شده است، به همراه محصول ارائه می شود. مثلاً برای بسته بندی میلگرد، تعداد مشخصی میلگرد را در وزن معین در یک بسته قرار داده که به آن بندیل می گویند. در داخل هر بندیل دو عدد پلاک با مشخصات گفته شده، قرار داده می شود تا مصرف کننده و خریدار نهایی از صحت و درستی خرید خود اطمینان حاصل کند. توجه داشته باشید که هر کارخانه برای بسته بندی و درج اطلاعات خود در پلاک ها روش خاصی دارد که از راه های رسمی و معتبر می توانید با آن آشنا شوید.

به طور کلی ویژگی ها و خصوصیات میلگرد مناسب به کاربرد آن، شرایط جوی و بسیاری از موارد دیگر وابسته است. ممکن است در مورد خاصی میلگرد ساده و در موردی دیگر میلگرد آجدار نوع سوم مناسب باشد.

انواع میلگرد

میلگردها بر اساس ویژگی هایی که دارند به چند دسته قابل تقسیم هستند. در یک دسته بندی کلی دو نوع میل گرد وجود دارد. 1- میلگرد ساده 2- میلگرد آجدار

میلگرد ها همچنین بر اساس جنس مواد سازنده به انواع زیر تقسیم می شوند. جنس میلگرد به طور مستقیم تعیین کننده ویژگی ها و خصوصیات مکانیکی و شیمیایی آن است و برای کاربرد در موارد مختلف ممکن است نیاز به میلگردهای با جنس متفاوت باشد.

انواع میلگرد بر اساس جنس

بر این اساس می توان انواع میلگرد فولادی (فولاد کربنی که به آن قیمت میلگرد سیاه معمولی نیز گفته می شود)، میلگرد فولادی اروپایی (دارای آلیاژی از کربن، منگنز و… که در مناطق زلزله خیر مقاوم است)، میلگرد فولادی گالوانیزه (که سطح آن را با فلز روی پوشش داده اند تا در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاوم باشد)، میلگرد با روکش اپوکسی، میلگرد فایبرگلاس و میلگرد فولادی ضد زنگ (استنلس استیل که دارای آلیاژی ضد زنگ است) را نام برد.

قیمت میلگرد

البته می توان بر اساس کشو سازنده و استاندارد ساخت نیز میلگردها را دسته بندی کرد. چند نوع استاندارد جهانی برای ساخت انواع میلگرد وجود دارد که در ایران نیز از آن‌ها استفاده می شود. به عنوان مثال میلگردهایی که با استاندارد روسی ساخته می شوند به چهار دسته A1 تا A4 تقسیم می شوند. در این استاندارد به میلگرد A1 میلگرد ساده یا 240S، به میلگرد A2 میلگرد آج مارپیچ یا 340S، به میلگرد A3 آجدار جناغی یا 400S و به میلگرد A4 آج مرکب یا 500S گفته می شود.

از نظر روش ساخت نیز می توان میلگردها را دسته بندی کرد: معمولاً در کارخانه ها دو روش اصلی برای ساخت میلگرد وجود دارد تفاوت اصلی این دو روش در سردسازی میلگرد است. به میلگردهایی که پس از تولید و خروج از خط تولید به آرامی و در دمای اتاق سرد می شوند، میلگرد آلیاژی و به میلگردهایی که پس از خروج از خط تولید به سرعت و با عبور از داخل لوله های آب سرد می شوند، میلگرد ترمکس گفته می شود.

معمولاً برای اینکه خصوصیات مکانیکی میلگرد را بهبود دهند، مقادیری از عناصر آلیاژی مختلف را به ترکیب آن اضافه می کنند. به همین دلیل به آن‌ها میلگرد آلیاژی گفته می شود.

در مقابل میلگردهایی که برای بهبود خواص مکانیکی و در واقع سختی و استحکام آن‌ها از افزودن عناصر آلیاژی استفاده نمی شود، برای تحقق این امر از روش سرد کردن سریع استفاده می شود. سردسازی سریع باعث سخت تر شدن سطح بیرونی میلگرد می شود. روش سرد سازی سریع منجر به تولید میلگردهای ترمکس می شود.

مسلماً کیفیت و خصوصیات مکانیکی و شیمیایی این دو نوع میلگرد با هم متفاوت است؛ بنابراین قیمت میلگرد آلیاژی با قیمت میلگرد ترمکس فرق دارد. در هنگام خرید میلگرد باید توجه داشته باشید که این دو نوع را به جای هم خرید نکنید.

کارخانه های تولیدکننده میلگرد در ایران

در داخل کشور برخی کارخانه ها در زمینه تولید میلگرد نسبت به کارخانه ها و تولیدکنندگان دیگر پیشرو هستند و محصولات باکیفیت تری را ارائه می دهند. قبل از خرید میلگرد بهتر است تا این کارخانه ها را بشناسید و با مشخصات و ویژگی های محصولات آن‌ها آشنا شوید. از جمله مهم ترین کارخانه هایی که انواع میلگرد را در سایزهای مختلف تولید می کنند شامل کارخانه فولاد خراسان (نیشابور)، کارخانه ذوب آهن اصفهان، مجتمع فولادی راد همدان، مجتمع فولاد ظفر بناب، شاهین بناب، فایکو، میلگرد خط نوین گستر، مجتمع فولاد کویر کاشان، فولاد شهر کرد یا صبا زاگرس و مجتمع فولاد درپاد تبریز است.

با توجه به کاهش قیمت میلگرد امروز در بازار آهن که از طریق جداول قیمت در سایت آهن رسان می توانید مشاهده کنید. قیمت میلگرد ۱۶ را در کنار انواع محصولات فولادی و فلزی دیگر می توانید مشاهده کنید. در اینجا  قیمت میلگرد اصفهان 14 را در لیست جداول قیمت میلگرد ۱۴امروز را در کنار خصوصیات فنی و مکانیکی آن را می توانید مشاهده کنید. آهن رسان در کنار ارائه مقالات مهم در مورد انواع محصولات فولادی و مفلزی پرکاربرد می تواند پایین تریخ نرخ را در لیست  قیمت میلگرد ۱۶ میانه و کارخانه  های مطرح دیگر به دست آورد. در اینجا می توانید نمودار قیمت میلگرد را در کنار قیمت میلگرد بناب و  قیمت میلگرد ۸ بناب مشاهده و مقایسه نمایید. آیا می دانستید که آهن رسان علاوه بر اینکه در مورد جداول وزنی و ابعدی محصولات اطلاعاتی می دهد در مورد قیمت میلگرد اصفهان 14 و قیمت آهن در مشهد نیز توضیحاتی داده است. در اینجا  در آهن رسان می توانید قیمت آهن کیلویی را همراه با  قیمت میلگرد 14 میانه و  قیمت میلگرد اهواز ببینید و بر اساس جدول وزن و اشتال آن ها را تهیه کنید. کامیون های حمل بار از باربری مطمئن و بیمه شده با توجه به علت افزایش قیمت آهن آلات و قیمت میلگرد کاوه میانه همچنین قیمت میلگرد بناب قبل ارائه است.  شما در کنار مشاهده قیمت میلگرد در آهن رسان با آدرس www.ahanresan.ir می توانید استعلام سایر محصولات را نیز داشته باشید.

خرید میلگرد

اگر مسئول خرید یک پروژه ساختمانی هستید، نیاز به مشاوره و خرید میلگرد دارید و می‌خواهید بهترین کیفیت، مناسب ترین قیمت را داشته باشید و در عین حال بار خود را به موقع و طبق زمان‌بندی، سالم و در مکان مورد نظر تحویل بگیرید؛ حتماً با فروشندگان آهن و تأمین کنندگانی کار کنید از سابقه و اعتبار خوبی برخوردار باشند.