بررسی قیمت ورق st52

قیمت ورق st52

ورق ST52 آهن رسان یکی از انواع ورق های فولادی است که به آن ورق سیاه صنعتی نیز می گویند دلیل این موضوع کاربرد آن در صنایع مختلف می باشد همانطور که میدانید چند نوع ورق ساختمانی رایج وجود دارد که از آن جمله می توان به ورق ST33-ST52 اشاره کرد ورق ساختمانی یا ورق های مخصوص ساخت و ساز معمولاً دارای ویژگی‌های مشترک در عناصر سازنده ترکیب شیمیایی شان هستند مهم‌ترین عنصر در این ترکیب کربن می باشد در طیف فوق مقدار کربن از کم به زیاد تغییر می کند و هر چه مقدار کربن کمتر باشد خاصیت ارتجاعی قابلیت جوشکاری و استفاده از آن در کارهای ساختمانی افزایش می یابد. ورق ST52 با وجود اینکه در آخر این طیف قرار دارد و میزان کربن آن بیشتر از آلیاژهای قبلی است و در نتیجه سختی بالاتری هم دارد اما باز هم در دسته فولادهای کم آلیاژ کم کربن به شمار می رود عناصر دیگری هم در ترکیب شیمیایی فولاد وجود دارد که در ایجاد خواص فنی و مکانیکی آن تأثیر می گذارد تغییر در خصوصیت فولاد و نوع ورق باعث تغییر قیمت ورق فولادی و تفاوت آن با انواع دیگر می‌شود معمولاً دو نوع ورق سیاه رایج یعنی ST52 و ورق ST37 شباهت زیادی داشته و قیمت نزدیک به هم دارند. برای خرید ورق ST52 در بازار آهن باید وزن آن محاسبه شود زیرا معمولاً مقاطع فولادی بر اساس وزن خرید و فروش می‌شوند.

ورق فولادی به روش های مختلف ساخته می شود برای ساخت انواع مقاطع فولادی همچون برق از استانداردهای خاصی استفاده می شود استاندارد رایج برای ساخت ورق ST52 استاندارد دین آلمان می باشد که در ایران نیز مورد استفاده قرار می گیرد در این استانداردها روش ساخت ترکیبات شیمیایی آلیاژ ابعاد ضخامت مدل نگهداری و بسیاری از موارد دیگر تعیین می شود و محصول تولید شده باید در آزمایشگاه ها مورد آزمون و تست قرار گرفته و نتایج دقیقاً منطبق بر نتایج استاندارد باشد در غیر اینصورت نمی توان انتظار داشت که از کیفیت مناسب برخوردار باشد. از انواع ورق فولادی موجود در بازار که به شیوه های مختلف در کارخانه های متفاوت و با جنس های مختلف تولید می شوند می توان به ورق فولادی نرم ورق فولادی سقف ورق گرم و ورق سرد و رقم سیاه ورق سفید ورق آلیاژی ورق کربنی ورق آهنی ورق گالوانیزه ورق اسید روی ورق آتشخوار ورق مخزنی ورق دریایی ورق آجدار ورق تین پلیت برق ساختمانی برق صنعتی و غیره اشاره کرد.

قیمت ورق st52

خصوصیات مکانیکی و شیمیایی ورق ST52

این یک ورق آلیاژی است یعنی فولاد مورد استفاده برای ساخت آن یک فولاد آلیاژی است که برخی عناصر در آن کم و زیاد شده‌اند عناصر تشکیل دهنده ترکیب شیمیایی ورق ST52 شامل کربن سیلیسیم منگنز گوگرد فسفر می باشد. میزان فسفر و گوگرد به ترتیب برای خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم و افزایش قابلیت ماشین کاری در ورق فولادی مورد استفاده قرار می گیرند حدود.0.045% و عنصر سیلیسیم که در افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد نقش مهم دارد در حدود 0.55% و عنصر منگنز که در میزان سختی، سختی پذیری نقطه تصمیم به استحکام نهایی فولاد تأثیر می‌گذارد 1.6% و در نهایت عنصر کربن که با کاهش آن قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری فولاد افزایش می‌یابد حدود.024% است.

از خواص مکانیکی ورق ST52 می‌توان به چگالی ۸ گرم بر سانتی متر مکعب دمای تمپر و دمای سخت شدن ۸۶۰ تا ۸۹۰ و دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد میزان ضریب الاستیسیته ۲۱۰ و میزان درصد ازدیاد طول شکست ۲۲ اشاره کرد. ورقه کربن استیل یا ورق فولاد کربنی یا ورق سیاه ST52 درجه ۳ رایج‌ترین نوع محصول در بین محصولات هم رده خود می باشد و کاربردهای زیادی در بازار آهن دارد این محصول معمولاً در ضخامت های بین ۸ تا ۱۵۰ میلی متر ساخته می شود که ابعاد آن در عرض ۱۱۰۰ تا ۴۵۰۰ میلی متر و طول آن از ۲۵۰۰ تا ۲۴۰۰۰ میلی متر می باشد. مصرف‌کننده می‌تواند ابعاد و ضخامت دلخواه و مورد نیاز خود را به صورت سفارشی در کارخانه های فولاد بسازد البته ورق ST52 که دارای ضخامت های پایین باشد را معمولاً به صورت رول یا کویل می‌توان در بازار پیدا کرد که به آن ورق برشی گفته می شود یعنی می توان با ابزار آلات برش کاری مخصوص ورق را در طول های دلخواه برشکاری نمود.

مقایسه ورق ST37 و ST52

می دانیم که این دو ورق سیاه و ساختمانی محسوب می‌شوند بنابراین دارای ویژگی‌های مشترک بسیار زیادی نیز هستند که قیمت این دوران تا حد زیادی نزدیک به هم می باشد اما ورق ST37 بیشتر در کاربردهای ساختمانی و ورق st۵۲ هم در کاربردهای ساختمانی و هم در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد از نظر قیمت، قیمت ورق ST37 تفاوت چندانی با قیمت ورق ST52 ندارد؛ اما از نظر وزن معمولاً ST52 سبک‌تر است و اگر در ساختمان هایی سبک بودن مد نظر باشد حتماً از ST52 به جای ورق سیاه ST37 استفاده خواهد شد. همانطورکه می دانید ورق ST52 سختی بیشتری دارد بنابراین شکل پذیری آن نسبت به ST37 کمتر است و دلیل این موضوع نیز داشتن کربن بیشتر است.

قیمت ورق st52

خرید ورق ST52 به نرخ کف بازار از آهن رسان

برای خرید ورق ST52 به قیمت کارخانه با ما تماس بگیرید و زمان دریافت اطلاعات کامل در مورد انواع ورق فولادی و کاربردهای هر یک در مورد استعلام قیمت روزانه و فوری انواع مقاطع فولادی پایین ترین قیمت ورق فولادی بازار را دریافت نمایید. قیمت ورق ST52 طبق وزن آن محاسبه می شود. در ایران ورق سیاه توسط کارخانه های مختلف تولید و عرضه می شود که مهم‌ترین و معروف‌ترین این کارخانه‌ها فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز می‌باشند عمده نیاز داخلی توسط کارخانه‌های داخلی تأمین می‌شود و برخی از محصولات از طریق واردات از کشورهایی مثل کره ژاپن اوکراین روسیه چین و هند می باشد. برای تولید ورق ST52 در کارخانه های ایران معمولاً از استانداردهای آلمان اروپا ژاپن و آمریکا استفاده می شود.

قبل از فروش ورق st52 در اصفهان برای استعلام، آهن رسان قیمت ورق st37، ورق st52 کاویان،مقایسه قیمت ورق گیلان قطعات و قیمت ورق st52 اکسین اهواز خصوصیات رایج ورق st52 3 اندازه های مهم قیمت ورق گرم فولاد مبارکه، قیمت ورق st44 استعلام فوری، قیمت ورق st52 اکسین اهواز ahanresan در دو روز گذشته ، قیمت ورق st52 وارداتی ، سیر صعودی قیمت ورق st37 ،با توجه به مشخصات ورق st52، ورق st52 چیست، سیر نزولی قیمت ورق st37 اصفهان، آهن رسان هرچند قیمت گرد st52 در مقایسه با قیمت ورق a516  کمتر به فروش ورق st52 در اصفهان، ورق st52 کاویان، در لیست قیمت ورق گیلان قطعات، جدول قیمت ورق st52 اکسین اهواز، برای معامله ورق st52 3، با قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان و نسبت به قیمت ورق سیاه گیلان، آهن رسان استعلام انواع قیمت ورق روغنی ،  نشان دهنده نمودار قیمت ورق سیاه، کاربردهای قیمت ورق آهن،www.ahanresan.ir قیمت ورق آهن صنعتی، مشکلات قیمت ورق آهن 1 میل، ابزارهای در دسترس قیمت ورق آهن روغنی، کاربردهای مهم  قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان، تولیدکنندگان وزن و قیمت ورق آهن، قیمت ورق آهن سفید ، آهن رسان محاسبه سریع قیمت ورق st52 وارداتی ، در جهت کاهش قیمت ورق st52 اکسین اهواز، ،مشخص شدن مشخصات ورق st52 قیمت ورق st37، ورق st52 چیست، قیمت ورق آهن ، نمودار قیمت ورق سیاه، قیمت میلگرد st52 با ما تماس بگیرید.

کاربرد ورق ST52

از آنجایی که این ورق در دسته ورق های ساختمانی و همچنین صنعتی قرار می گیرد کاربردهای بسیار زیادی دارد ورق سیاه ST52 برای ساخت انواع چهار پهلو و تسمه برای ساخت پل جرثقیل شاسی ماشین های سنگین قطعات ماشین آلات صنعتی برای استفاده در سازه ها ساختمان سازی سازه های عمرانی همچنین برای ساخت پل پروژه‌های سازه ای ریل ها تجهیزات موبایل و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.