درجه های فولاد داغ کدامند

فولاد چیست ؟

قیمت تیرآهن اصفهان در تهران

درجه های فولاد داغ وقتی صحبت از ترکیبی عالی از خواص مکانیکی مانند مقاومت در برابر کشش ، مقاومت برشی ، مقاومت ، سختی و شکل پذیری می شود ، سخت است که فولاد کربن را شکست. وقتی نوبت به داشتن تمام آن خصوصیات مکانیکی با سرعت مقرون به صرفه می رسد ، سخت است که فولاد کربن نورد گرم را شکست. فولاد کربن نورد گرم یک آلیاژ فلزی است که بیشتر از آهن با مقداری کربن تشکیل شده است و از شمش در اندازه گرما بالاتر از دمای تبلور مجدد آن غلت می خورد. تشکیل فولاد کربن نورد گرم در این دمای بالا به آن خواص مکانیکی عالی می بخشد در حالی که هزینه های آن را کمتر از یک فولاد کربن نورد سرد نگه می دارد. گریدهای زیادی از فولاد کربن نورد گرم وجود دارد که ممکن است این س raiseال را ایجاد کند: “تفاوت بین همه گریدهای فولاد نورد گرم چیست؟”

قیمت میلگرد در مشهد

 درجه های رایج فولاد نورد گرم

فولاد ASTM A36 یکی از محبوب ترین فولادهای نورد گرم است که سوپرمارکت های فلزی به فروش می رساند. هنگامی که نوبت به فولاد نورد گرم می رسد ، سوپرمارکت های فلزی محصولی را با نام های دو سازمان حمل می کنند: موسسه آهن و فولاد آمریکا (AISI) و انجمن آمریکایی آزمایش و مواد (ASTM). A36 یک ماده تعیین شده توسط ASTM است.قیمت پروفیل

این یک فولاد کم کربن در نظر گرفته می شود ، زیرا محتوای کربن آن به طور کلی بین 0.25 تا 0.29 درصد از نظر وزنی است. “36” در A36 از این نظر قابل توجه است که حداقل مقاومت کششی عملکرد را برابر با 36000 psi تعیین می کند. A36 بسیار قابل پردازش ، جوشکاری است و دارای خواص مکانیکی عالی است.

5 نکته ایمنی هنگام کار با فولاد و لوله ها

این بخشی از دلیل محبوبیت بسیار زیاد آن است ، و به همین دلیل در کاربردهای ساختاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سوپرمارکت های فلزی ASTM A36 را در میله گرد ، میله مستطیل ، میله مربع ، کانال ، زاویه ، صفحه ، صفحه آج ، لوله گرد و شافت می فروشند.

نبشی ۱۰*۱۰۰*۱۰۰شکفته 

فولاد درجه C1010 و C1018

AISI C1010 و AISI C1018 دو فولاد نورد گرم هستند که شباهت زیادی به یکدیگر دارند. هر دو کربن کم دارند. در واقع ، تنها تفاوت محسوس بین ترکیبات شیمیایی آنها محتوای کربن است. C1010 از نظر وزن 0.08٪ تا 0.13٪ کربن و C1018 0.14٪ تا 0.20٪ وزن کربن است. تفاوت در محتوای کربن بین آنها می تواند منجر به تغییرات جزئی در شکل پذیری و مقاومت در برابر کشش شود ، اما در بیشتر موارد کاملاً مشابه هستند. هر دو قابل جوش ، ماشینکاری هستند.

شکستگی فیبر

و در مقایسه با فولادهای آلیاژی و کربنی بالا ، به راحتی تشکیل می شوند. سوپرمارکت های فلزی C1010 را در لوله گرد و C1018 را در میله گرد و ورق مش ارائه می دهند. C1010 و C1018 به طور گسترده ای در مصارف ساختاری مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین در صنایع خودرو سازی و مبلمان به طور مکرر مورد استفاده قرار می گیرند.

فولاد درجه A1011

A1011 یکی دیگر از فولادهای نورد گرم با نام ASTM است که سوپرمارکت های فلزی ارائه می دهند. این گرید می تواند مقادیر کمی از عناصر کمیاب دیگر نیز داشته باشد که آن را به یک فولاد بسیار متنوع تبدیل می کند.

جایگاه صنعت فولاد ایران

به طور گسترده ای در کاربردهای سازه ای از ورق های فولادی ، بدنه های خودرو ، درامزها و ساخت فلزات عمومی استفاده می شود. سوپرمارکت های فلزی A1011 را به صورت ورق تخت و همچنین فرم فلزی منبسط شده ارائه می دهند. قیمت ناودانی و انواع آن

فولاد درجه C1026

C1026 یک فولاد تعیین شده توسط AISI است که بسیار دقیق از فولاد A36 تعیین شده توسط ASTM که در بالا ذکر شد تقلید می کند. خواص شیمیایی آنها همپوشانی زیادی دارند ، به طوری که محتوای کربن آنها هر دو در حد بالای فولاد کم کربن است. AISI 1026 دارای محتوای کربن هدف 0.22٪ تا 0.26٪ وزنی است. وقتی هر دو در شرایط نورد گرم قرار بگیرند ، خصوصیات مکانیکی آنها نیز کاملاً مشابه است. AISI C1026 و ASTM A36 گزینه های عالی در هنگام نیاز به یک فولاد نورد گرم هستند ،

مصارف میلگرد در طراحی سازه

با مقاومت بیشتر از A1011 ، C1010 یا C1018. AISI C1026 برای سازه ها ، اجزای خودرو و مبلمان استفاده می شود ، برای نام بردن از مناطقی که از این فولاد نورد گرم استفاده می شود. C1026 از سوپرمارکت های فلزی در لوله های مربع و مستطیل در دسترس است.

فولاد درجه A500

ASTM A500 یکی دیگر از فولادهای کم کربن نورد گرم است. این ماده می تواند تا 26/0 درصد وزن کربن در ترکیب شیمیایی خود داشته باشد و کاملاً مشابه ASTM A36 است. یک تفاوت عمده بین ASTM A500 و ASTM A36 شکلی است که در آن هر نوع فولاد نورد گرم وجود دارد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، A36 در میله گرد ، میله مستطیل شکل ، میله مربع ، کانال ، زاویه ، صفحه ، صفحه آج ، لوله گرد و شافت موجود است. از طرف دیگر ، A500 فقط برای لوله گذاری استفاده می شود. سوپرمارکت های فلزی A500 را به طور خاص در لوله های مربع و مستطیل حمل می کنند.

آیا می توانیم از فولاد ضد زنگ به عنوان ماده پوششی برای فولاد ملایم استفاده کنیم

برنامه های کاربردی ASTM A500 مشابه سایر فولادهای نورد گرم با کربن کم است. آنها به وفور در کاربردهای ساختاری مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت میلگرد را روزانه استعلام کن

فولاد درجه C1045

C1045 یکی دیگر از فولادهای نورد گرم AISI است. آنچه باعث تفاوت این فولاد نورد گرم با فولادهای قبلی شده است ، یک فولاد کربن متوسط ​​است. با 0.42 to تا 0.50 carbon کربن وزن ، به طور کلی قدرت بیشتری نسبت به فولادهای نورد گرم با کربن کم فراهم می کند. C1045 همچنین دارای کربن کافی است که در آنجا کاملاً پذیرای عملیات حرارتی می شود. این بدان معنی است که از طریق سفت شدن و آنیل کردن ، خواص مکانیکی آن می تواند.

تغییر یابد C1045 در کاربردهای مشابه فولاد کم کربن نورد گرم استفاده می شود ، با این تفاوت که معمولاً بر فولاد کم کربن ترجیح داده می شود که مقاومت بیش از شکل پذیری نگران کننده باشد. سوپرمارکت های فلزی AISI C1045 را به صورت میله گرد و صفحه ای به فروش می رسانند.

فولاد درجه C1141

AISI C1141 یکی دیگر از فولادهای گرم و گرم کربن گرم است که مشابه C1045 است. با این حال ، AISI C1141 دارای گوگرد و منگنز است که به آن خواص متفاوتی می بخشد. اول ، عملیات حرارتی می تواند در C1141 موثرتر از C1045 باشد. دوم ، C1141 به عنوان یک فولاد ماشینکاری رایگان در نظر گرفته می شود. این بدان معنی است که در ابزارهای ماشین کاری راحت تر است ، این مهم با افزایش محتوای کربن مهم است زیرا افزایش سختی مربوطه می تواند مانع تراشکاری شود. توجه به این نکته مهم است که افزودنیهای گوگرد که C1141 را به راحتی قابل پردازش می کند ، به طور کلی باعث غیر قابل جوش شدن آن نیز می شود. AISI C1141 به صورت شافتینگ و میله گرد از سوپرمارکت های فلزی موجود است. AISI C1141 اغلب در قطعاتی که نیاز به ماشینکاری زیادی دارند و در انواع خاصی از اتصال دهنده ها استفاده می شود.