پدیده سایش چیست

یکی از حیاتی ترین مشکلاتی که در صنعت با آن مواجه بوده و رفع آن , داشتن داده ها کاربردی دقیقی را طلب می نماید , پدیده سایش است . لغزش یک ماده یا این که یک تراز روی سطحی دیگر که در واقع یک فعالیت مکانیکی به حساب می‌آید , پدیده سایش چیست سبب ساز کنده شدن ذرات مو جود در تراز گشته و سایش سطحی را به‌وجود میاورد .

قیمت تیرآهن اصفهان در تهران
حالا در حالتی که قطعه متبوع برای زمان کوتاهی برای مثال دو هفته مورد استعمال قرار نگیرد با انواع فلزات آشنا شوید , در اثر برخورد شیمیایی اکسید اسیون , مرحله آن زنگ زده و این زنگ زدگی بصورت یک فیلم باریک روی تراز را می پوشاند که بعد از به کار گیری دوباره از قطعه , سایشی که در اثر فعالیت مکانیکی به وجود می‌آید , شدید خیس خواهد بود پدیده سایش چیست . اکثر وقت ها فرآیندهای سایشی که در اثر برش یا این که تراش به وجود می‌آید .

قیمت میلگرد در مشهد

به عنوان مثال در اثر عملیات ماشینکاری , یک وسیله ساینده در مرحله فلز فرورفته و سبب کنده شدن ذرات تراز میشود , براده هایی که از محل سایش بدست می‌آیند دربردارنده ذرات زیاد ریزی می باشند که از خودکار تراش در زمان عملیات ماشینکاری جدا می شوند . جهت انجام پدیده سایش , واجب است رنج فلز ساینده از فلز پایین سایش بیشتر باشد , در غیر اینصورت پدیده سایش مشابه خوردگی و اکسیداسیون بوده و سایش ناچیزی به‌وجود خواهد آمد . پدیده سایش چیست 26 نوع مختلف فولاد
عامل ها مفید بر سایش به دو گونه متالورژیکی و کاربردی تقسیم میگردند که مشقت , چقرمگی , ساختار میکروسکوپی و ادغام شیمیایی را از عامل ها متالورژیکی , و جور ساینده و ویژگی ها آن , سرعت , روش و جور بار گذاری را از عامل ها کاربردی میتوان اسم موفقیت .

سایش بوسیله ساینده ها :

سایش در اثر دست اندرکاران زیادی پیش میاید , لذا آشنایی گونه های سایش , تعیین مقاومترین ماده درمقابل آنرا میسر میسازد . پدیده سایش چیست انواع ورق های فلزی
سایشی که بوسیله ساینده ها صورت می‌گیرد یکی‌از گونه های اساسی آن بشمار می‌رود که حدوداً % 50 کل سایش جان دار در صنعت را به خویش اختصاص می دهد . حضور مواد ساینده فلزی و غیر فلزی و یا این که موادی که از محیط بیرون طولانی تر می‌شوند منجر پیدایش این دسته سایش میگردند .

 

قیمت ورق سیاه فابریک
طبق نظریه AVERY , سایش به وسیله مواد ساینده به سه تیم ذیل تقسیم میشود :
1 . سایش پایین تنش های زیر Low Stress Abrasion
2 . سایش زیر تنش های بالا و یا این که آسیاب کردن Grinding Wear or High Stress Abrasion
3 . سایش در اثر کنده شدن مواد Gouging Wear

سایش زیر تنش های پائین :

این گونه سایش زمانی واقعه می افتد که مواد ساینده با آزادی روی تراز متبوع تکان کنند . دراین‌صورت , تنش های اعمال شده به وسیله ذرات ساینده خرد نشده و هم میزان تغییر تحول صورت روی تراز دست کم بوده و فقط خراشهای سطحی به چشم میخورد . پدیده سایش چیست این جور سایش در امکانات انتقال مواد جامد مثل ناودانی ها , بونکرها , سرندهای ویبره ای و غیره بازدید می گردد .
سایش ذیل تنش های بالا یا این که آسیاب کردن جوشکاری آرگون
این گونه سایش وقتی رخداد می افتد که دو تراز در حضور ذرات ساینده ای که در میان آن‌ها قرار می گیرند , روی نیز جنبش نموده .

انفجار سودا

و یا این که توشه از یک مرحله به تراز دیگر اعمال شود . توشه اعمال شده نسبت به کل تراز , کم هست , البته تنش های موازی اعمال شده بر ذرات بقدری بالا است که ذرات ساینده را خرد می‌نماید و در صورت تحت بودن استحکام تسلیم یا این که مشقت سطح های , پدیده سایش چیست

طراحی انواع نقشه سازمان

موجب تغییر تحول صورت پلاستیک شده و باعث پیدایش ترکهای ریز و خراش در سطح ها میشود . این گونه سایش در صنعت سیمان مانند آستر آسیابهای گلوله ای ( Ball Mill Liners ) و گلوله های آسیاب تماشا می گردد .

سایش در اثر کندگی :

مقایسه فولاد کربن و فولاد نرم

این گونه سایش وقتی حادثه می افتد که ذرات ساینده مثل کلوخه های ساینده با چنان